24 листопада у Вінницькій міській територіальній громаді підписали Меморандум про стратегічну співпрацю між виконавчим комітетом Вінницької міської ради та ГО «Фрі Ардуіно». Документ передбачає співпрацю, спрямовану на захист навколишнього природного середовища від забруднення та дотримання основоположних свобод і прав людини на чисте та безпечне довкілля. Підписання Меморандуму дозволить розширити можливості моніторингу стану повітря у Вінниці, щоб вінничани могли бачити у режимі онлайн,  яким повітрям дихають. Завдяки актуальним даним можна буде оперативно реагувати на виклики, причини забруднення та покращувати якість повітря.

Меморандум виконавчий комітет підписав з ГО «Фрі Ардуіно», яка реалізує соціально-екологічний проєкт «Eco City» – громадський моніторинг якості повітря України. Голова Громадської організації «Фрі Ардуіно» Олексій Трелевський розповів, що наразі у Вінниці встановили шість станцій моніторингу повітря. Завдяки їм, вінничани можуть бачити поточний стан повітря на мапі  https://www.eco-city.org.ua .

«Проєкт по встановленню станцій моніторингу якості повітря заснований на ідеї юних робототехніків-винахідників з міста Івано-Франківськ, – зазначив Олексій Трелевський. – Сьогодні ми поглиблюємо співпрацю з міською радою і у рамках Меморандуму пропонуємо ряд сфер взаємостратегічного співробітництва: поширення екологічної інформації, моніторинг за станом якості повітря, залучення населення до екологічного моніторингу, розвиток екологічної політики».

Директор КП «Вінницький інформаційний центр» Сергій Бригадир розповів, які саме показники моніторять станції.

«Датчики вимірюють два показники щодо пилу в повітрі. Наприклад, якщо показник 2.5 мкм (два з половиною мікрограми на метр кубічний) підвищений, то це відчувають люди, які страждають на астму і люди похилого віку –  у них ускладняється дихання, вони починають кашляти. Також датчики вимірюють рівень CO2, температуру повітря, вологість, швидкість вітру», – каже Сергій Бригадир.

Завідувач кафедри САІТ ВНТУ Віталій Мокін поділився досвідом університету з моніторингу якості повітря.

«Наш університет підписав такий меморандум з ГО «Фрі Ардуіно» 19 жовтня цього року. На минулому тижні ми встановили станцію, яка проводить вимірювання по 12 показникам і ця інформація вже доступна всім онлайн. Завдяки меморандуму ми очікуємо, що отримаємо доступ до всіх основних даних проєкту «Eco City» по Вінниці і зможемо аналізували їх та знаходити важливі закономірності, які дозволять покращити стан повітря у місті», – розповів Віталій Мокін.

Також під час підписання меморандуму був присутній заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Вадим Дяк.

«Підписання меморандуму є серйозним кроком вперед у галузі моніторингу якості атмосферного повітря у Вінниці. Це дасть можливість нам, як контролюючим органам, спланувати заходи державного нагляду для перевірок щодо виявлення  об’єктів, які можуть забруднювати повітря», – зауважив Вадим Дяк.

Попередня публікаціяНа Вінниччині 810 нових випадків захворювання на COVID-19
Наступна публікаціяУ Вінниці школярі повернуться в школи на змішану форму навчання

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я