В неділю, 14 листопада, у Всесвітній день діабету, у Вінниці, на Європейській площі відбулася масова акція, повідомляють в ЦГЗ Вінниччини.

«Традиційно в ці дні увесь світ привертає увагу до глобальної проблеми, оскільки діабет є причиною сліпоти, ампутацій, інфарктів та інсультів, – коментує подію Роман Поляк, лікар-ендокринолог КНП «Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру ВОР». – Сьогодні у центрі Вінниці обласна Асоціація ендокринологів, разом з КНП «Вінницьким обласним центром громадського здоров’я ВОР», та Вінницьким обласним Клінічним Центром інфекційних хвороб проводять скринінгові дослідження крові на раннє виявлення цукрового діабету».

На Європейській площі до активної участі долучилися студенти Вінницького медичного коледжу ім. Заболотного та студенти Вінницького Національного медичного університету ім. М. Пирогова.

В рамках акції молодь також провела флешмоб.

«Під час сьогоднішньої акції кожен охочий може перевірити безкоштовно цукор крові, – розповідає директор Вінницького обласного Центру громадського здоров’я Олександр Мельник. – Крім того, у мобільній пересувній лабораторії Клінічного Центру інфекційних хвороб вінничани та кожен охочий також можуть пройти скринінгові дослідження на вірусні гепатити, антиген до коронавірусу. І отримати щеплення проти Covid-19.

– Це особливо важливо для людей з груп ризику. Адже цукровий діабет є досить поширеною хворобою серед мешканців нашої області. Після серцево-судинних, онкологічних хвороб, цукровий діабет є найпоширенішим ендокринологічним захворюванням українців».

За словами Олександра Мельника, в період загострення пандемії коронавірусу дуже важливо приділяти посилену увагу до власного здоров’я, особливо групам ризику, до яких відносяться люди, що живуть з діабетом.

Одним із найважливіших заходів, щоб запобігти важким ускладненням при коронавірусній хворобі є вакцинація тих, хто хворіє на цукровий діабет. Тому Вінницький обласний Центр громадського здоров’я закликає вінничан захистити себе і вакцинуватися!

На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 4 людини та люди стоять

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

Попередня публікаціяЮні вінницькі хокеїсти здобули дві перемоги над командою «Кременчук»
Наступна публікаціяПоїзди на Вінницю можуть затриматись через реконструкцію колії

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я