В ЦГЗ Вінниччини застерегли від купівлі шахрайських пристроїв

У Вінницькому обласному Центрі громадського здоров’я попереджають, про шахрайські заробітки на вакцинації від COVID-19.

«Попит породжує пропозицію. Шахраї готові скористатись неосвіченістю та довірливістю громадян, що попали під вплив антивакцинаторських настроїв. На Інтернет платформі онлайн-оголошень з’явились пропозиції з продажу «магніта для знешкодження чіпа при вакцинації: намагнічений потоками структурованої води, дозволяє приймати вакцини без ризику для здоров’я, простий і безпечний у використанні».

Ціна чудо-пристрою від 120 до 190 грн. Хто скористається «вигідною» пропозицією? Мабуть, невігласи. Якщо серед ваших знайомих є такі – попередьте їх про небезпеку обману, проведіть інформаційно-просвітницьку роботу. Як визначитись, що перед вами невіглас? Ось визначення поняття.

Невігластво — це брак знань та інформації, необізнаність. Слово «невіглас» — це іменник, котрий описує людину в стані несвідомості або навіть когнітивного дисонансу та інших пізнавальних відносин і може описувати осіб, які свідомо ігнорують або нехтують важливою інформацією чи фактами, або осіб, які не знають важливої інформації або фактів. Невігластво може проявлятися у трьох різних типах: фактична необізнаність (відсутність знань про якийсь факт), об’єктивна необізнаність (незнайомство з якимось об’єктом) та технічна необізнаність (відсутність знань, як щось робити).

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua

Будьте здорові. Будьте пильні.

Підвищуйте обізнаність в питаннях санітарної грамотності.

Слідкуйте за інформацією на ресурсах:

www.phc.vn.ua

https://www.instagram.com/vinocgz/

 

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я