Сьогодні, 6 жовтня, увесь український народ разом з іноземними друзями, партнерами, дипломатами та єврейською спільнотою всього світу вшановує пам`ять закатованих євреїв, а разом із ними – представників інших національних меншин. Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Трагедія стала символом “Голокосту від куль” і нацистської політики знищення людей. Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації Києва. Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва.

Майже за два тижні до цих трагічних подій, починаючи від 13 до 19 вересня 1941 року у Вінниці було закатовано та розстріляно понад 14 тисяч представників єврейської національності, серед яких, за різними підрахунками – від 2-х до 4-х тисяч дітей…. На жаль, місце поховання цих людей й досі невідоме…

6 жовтня і Вінниччина долучилася до поминальних заходів: в територіальних громадах відбулись покладання до єврейських могил та тематичні історичні зустрічі «Бабин Яр: 80 років скорботи». На меморіалі Пам`яті  закатованим євреям. Вшанували пам`ять і «Праведників світу» – українців, які ховали єврейські сім`ї, рятуючи їх від нацистів.

У Вінницькому музеї Холокостувідкрито тематичну виставкову композицію пам`яті розстріляних євреїв. Тут екскурсії проводить відомий вінницький поет, письменник, керівник музею Леонід Трахтенберг. Довгі роки експонати музею демонструвались в приміщенні на території колишнього цегельного заводу. Вже майже ріквін дієза адресою пр-т Космонавтів, 20 в  офісі Єврейської громади Вінниці, де працюють численні культурні, мистецькі, історичні та релігійні об`єднання і фонди єврейських спільнот міста й області. Саме завдяки їхній спільній роботі та згуртованості було оновлено експонати музею, зібрано унікальні оригінальні матеріали з усієї Вінниччини, оприлюднено нові історичні дані та авторські дописи як свідків холокосту, так і дослідників, що займаються цією тематикою.

Вінницька обласна державна адміністрація висловлює слова підтримки в ці скорботні дні єврейській спільноті області, і дякує  за збереження пам`яті громадським організаціям: «Християни Ізраїлю в Україні», «Обласноме Товариству єврейської мови та культури», БФ «Хесед – Емуна», головному рабину області пану Шаулю Горовіцу та всім, хто виявився небайдужим до збереження пам`яті про жертв геноциду єврейського народу, і хто оберігає пам`ять про них, віддаючи історичну справедливість сучасникам і нащадкам.

Попередня публікаціяПоліцейські знайшли зловмисника, який пограбував чоловіка в центрі Вінниці
Наступна публікаціяКомісія з НКРЕКП оштрафувала АТ «Вінницяобленерго»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я