На Вінниччині розпочався капітальний ремонт злітно-посадкової смуги летовища у Гавришівці. За тривалий термін, без ремонту, накопичилось чимало проблем, проте реконструкція передбачає чималі кошти. На початку вересня 2021-го на рахунок державного казначейства Вінницької області вже надійшов перший транш.

Про це повідомляють в АрміяІнформ.

Аеродром у Гавришівці — спільного використання, є власністю Міноборони і використовується КП «Аеропорт Вінниця» спільно з бригадою транспортної авіації Повітряних Сил.

На аеродромі без зволікань, практично одразу після отримання першого траншу, розпочали роботи. На місці працює будівельна техніка – відбувається демонтаж плит і фрезерування наявної смуги. Демонтаж обіцяють завершити до кінця 2021 року. Потім нанесуть вирівнювальний шар з армуванням стиків по всій смузі. У найближчі місяці планують реконструкцію основної кермової доріжки та перону.

«Головна проблема летовища – недостатня носійна спроможність покриттів злітно-посадкової смуги – обмеження лише до 14 злітно-посадкових операцій на тиждень літаків класу Боїнг 737-800 та Єірбас-320. А ще ‒ застаріле аеродромне обладнання, яке за характеристиками не відповідає сучасним вимогам міжнародних авіакомпаній, – прокоментували у Вінницькій ОДА.  – Тому єдиним рішенням є реконструкція аеродрому із заміною всього обладнання. Після виконання робіт злітно-посадкова смуга буде відповідати ІІ категорії посадки ICAO (посадка в умовах обмеженої видимості)».

Також у межах проєкту передбачають розширення наявного перону для безпечного розміщення й самостійного маневрування повітряних суден і перонної техніки. Довжина наявної смуги так і залишиться – 2,5 кілометра. А ширина збільшиться з 42 метрів до 48 метрів.

Після закінчення робіт заплановано встановлення світлосигнального обладнання та метеообладнання.

На початок реконструкції аеропорту у Гавришівці в Державному бюджеті передбачили 604,27 мільйона гривень.

Попередня публікаціяЗ 1 по 3 жовтня на Вінниччину прийдуть заморозки
Наступна публікаціяНа Вінниччині 200 нових випадків COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я