Фестиваль етнічної їжі — Етно FoodFest «Мамалига VS Банош» пройде у неділю, 3 жовтня, в Студенянській територіальній громаді Тульчинського району.

Одразу декілька сіл із Студенянської та сусідніх громад готуватимуть у своїх світлицях традиційну страву — мамалигу.

Подільські південні села створили різні рецептурні варіації мамалиги, кожна з яких має власні особливості, і саме на фестивалі можна буде скуштувати різні види цієї страви.

А ще гостей фестивалю пригощатимуть баношем — традиційною стравою Західної України, яка давно стала гастробрендом України.

Ці дві страви мають багато спільного: готуються з кукурудзяної крупи або борошна, на відкритому вогні і добре смакують зі смаженим салом.

Банош – улюблена страва вівчарів та гуцульських опришків, а мамалига була фактично основною стравою на столі подільських козаків. Відповідно, банош вариться на сметані і більше поширений на Заході України, а його «конкурентка» мамалига — страва південна і вариться на воді.

Бринза, вино та мамалига — це ще й характерне меню для бесарабської кухні, західні ж українці додають до цієї страви гриби.

Фестиваль  «Мамалига VS Банош» покликаний відродити традиції подільської кухні та популяризувати мамалигу як туристичну кулінарну родзинку Вінницької області.

Організатори запросили на фестиваль представників територіальних громад Вінниччини та сусідньої Республіки Молдова. В ході заходу заплановано проведення двох безкоштовних майстер-класів з приготування мамалиги і баношу та масштабну дегустацію.

Фестиваль розпочнеться 3 жовтня о 12:00 на площі біля Будинку культури села Студена. Урочиста частина буде супроводжуватися виступами фольклорних колективів України та Молдови. На території працюватиме містечко майстрів, ярмаркова локація, конкурси та розваги для дітей.

Фестиваль проходитиме під гаслом «Смакуй українське! Люби українське! Цінуй українське!»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я