З 21 вересня 2021 року розпочали рейди з метою роз’яснення необхідності дотримання вимоги застосування (використання) захисних масок в громадських місцях та громадському транспорті, силами представників ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», ГУ «Держпродспоживслужби у Вінницькій області», КНП «Вінницький обласний центр громадського здоров’я Вінницької обласної Ради», за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, Головного управління МВС України у Вінницькій області, Національної поліції, та за участю представників ЗМІ.
Інструктаж учасників рейду провів директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник.
«Носити маски для всіх без винятку – навіть якщо ви і не хворієте – закликають ВООЗ та інші медичні організації», – наголошують в ЦГЗ Вінниччини.
У масках – майже вся планета
Як підрахувала глобальна ініціатива Masks4All, зараз близько 95% населення світу живе в країнах, де маски в громадських місцях є рекомендованими або навіть обов’язковими.
У більшості країн ЄС особа повинна бути прикритим під час перебування у всіх громадських місцях.
Маски також обов’язкові або принаймні рекомендовані в більшості країн Азії та Африки. Виняток – такі країни як Туркменістан, Сирія, Сомалі.
У країнах Скандинавії носіння масок з самого початку не вводили – стверджуючи, що якщо рівень заражень невисокий, то сенсу в цьому просто немає, та й людей необхідність носити маски відлякує. Але восени 2020 року, на тлі другої хвилі коронавируса, на півночі Європи поступово змінили свою думку. Обов’язкове носіння масок ввели в Данії і більшості регіонів Норвегії.
Особливого підходу до носіння масок довгий час дотримувалися Швеція і Білорусь. Але під час другої хвилі коронавируса і там рекомендували прикривати обличчя в громадських місцях.
На чому грунтується твердження ВООЗ та інших медичних установ про дієвість масок в боротьбі з COVID-19? Переважно – на лабораторних дослідженнях, де вивчають поширення частинок, що переносять вірус. Крім того, про дієвість масок в стримуванні епідемій говорили і раніше: є відповідні дослідження про боротьбу з «іспанкою» на початку ХХ століття і іншими видами грипу.
Вже після початку пандемії почали з’являтися дослідження на основі сучасних статистичних даних. Висновок був один і той же: коли людей зобов’язували носити маски, захворюваність COVID-19 починала падати.
Вакцинація від COVID-19 залишається найбільш дієвим способом захисту від хвороби. Але для продовження боротьби з коронавірусом, недостатньо тільки вакцинуватися, необхідно також носити маски, дотримуватися соціальної дистанції та інших протиепідемічних заходів.
Більше інформації на:
Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.
Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.
Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua/