Третя доза вакцини від COVID-19, або бустерна доза. Що до доцільності її введення виникає багато питань:

Про що свідчать наукові докази про безпеку та ефективність бустерних доз?

Чи є групи людей, яким вони можуть знадобитися?

Чи слід на цьому етапі пандемії розглянути можливість щеплення третьою дозою вакцини?

Пояснює експерт ВООЗ докторка Кетрін О’Браєн

За словами експертки, слід розрізняти, що ми маємо на увазі, коли говоримо про бустерні дози.

Насправді є три причини отримати третю дозу вакцини, якщо ви вже отримали перші дві дози.

Якщо немає достатньої імунної відповіді. Це стосується категорії людей, імунна система яких не відповіла належним чином на перші дві дози, які вони отримали. Для людей з ослабленим імунітетом може бути необхідно отримати третю дозу, тому що перші дві не спрацювали так, як це зазвичай відбувається у здорових людей.

Якщо з часом імунітет, який ви отримали в результаті вакцинації, починає слабшати. На сьогодні, немає вагомих доказів того, що необхідно надати третю дозу людям, які вже були щеплені.

Якщо ефективність вакцин менша або неадекватна на тлі розповсюдження нових штамів вірусу, що викликають занепокоєння.

Чи дійсно приймання третьої дози підвищує імунну відповідь?

«Ми бачимо докази того, що це правда, і ми очікуємо, що це правда, виходячи з того, що ми знаємо про те, як діють вакцини. Але інше питання – чи слід вводити ці дози? Докази є слабкими для цього аргументу. Поки що, не існує переконливих доказів того, що для більшості людей, які вже були щеплені, потрібний бустер-доза», – каже експертка.

Важливе питання – безпека

Призначаючи третю дозу, необхідно стежити за питаннями безпеки, і потрібно побачити базу даних безпеки, перш ніж дати таку рекомендацію.

Зараз ми опинилися в ситуації, коли докази свідчать, що вакцини, які люди отримали, дуже добре працюють, щоб захистити від важких захворювань, від госпіталізації та від смерті. І це дійсно основна мета вакцинації.

Поки вакцинація триває, дуже важливо продовжити інші заходи, які зменшують передачу вірусу. Це включає носіння масок, миття рук, уникання великих скупчень людей у приміщенні, перебування в добре провітрюваних приміщеннях. Це ті речі, які разом з вакцинами захистять як від хвороби, так і від розповсюдження вірусу.

Повний текст на:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/media-resources/science-in-5/episode-53—covid-19-booster-shots

 

Попередня публікаціяУ Вінниці обрали переможницю конкурсу краси «Пані 60+». Фото
Наступна публікаціяНа Вінниччині центр крові має критичну потребу в крові

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я