Завтра, 27 серпня, у Вінниці розпочнуть пошуково-ексгумаційні роботи на території колишнього німецького цвинтаря часів Другої світової війни.

Ініціатором пошуків стала Народна спілка Німеччини по догляду за військовими могилами в Україні. Виконувати роботи буде українське спеціалізоване приватне підприємство “Пам’ять і слава”, а також представники міста.

Роботи відбуватимуться на ділянці поруч з церквою Воскресіння Господнього (червоний квадрат на карті), на околиці Центрального парку ім. М. Леонтовича (червоний прямокутник), а також поблизу нічного клубу “Курсаль” (червоний овал).

Німецька окупаційна влада на межі 1941-42 років облаштувала військове кладовище поруч з православним цвинтарем. В наш час це територія поблизу церкви Воскресіння Господнього.
Відомо, що вже навесні 1942 року там почали хоронити німецьких солдатів.

З приводу ділянки на околиці сучасного Центрального парку точних відомостей наразі немає. Вважається, що там можуть бути стихійні поховання німецьких солдатів у останні дні окупації Вінниці – в березні 1944 року. Втім, це ще потрібно довести або ж спростувати.

Про ділянку поруч з “Курсалем”, де раніше, ймовірно, було виявлене масове поховання, відомо найменше. Її планують дослідити більш детально в рамках пошукових робіт на німецькому цвинтарі.

Роботи планують розпочати вже завтра, 27 серпня. Перед цим дослідники займались локалізацією комунікаційних мереж, аби під час розкопок нічого не пошкодити. За їхніми словами, роботи відбуватимуться лише на вільних від будь-якої забудови ділянках.

Наразі дослідники не беруться робити прогнозів, тільки стверджують, що на локації в парку буде легше працювати.

Народна спілка Німеччини працює в Україні з 1996 року. Серед іншого вона здійснює догляд за німецькими кладовищами. Наразі перепоховано більше 150 тисяч німецьких солдатів.

Підприємство “Пам’ять і слава” на даний момент вже перепоховала близько 80 тисяч німецьких солдатів.

Попередня публікаціяНа початку вересня у Вінниці відбудеться Міжнародний форум соціального підприємництва
Наступна публікаціяСуд взяв під варту чоловіка, якого підозрюють у жорстокому вбивстві собаки

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я