У Гайсинському районі судитимуть сільського голову, який дозволив вирубати дерева в заказнику.

Гайсинська прокуратура передала в суд обвинувальний акт щодо одного з колишніх сільських голів Гайсинського району. Його обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка дерев, вчинена на територіях природно-заповідного фонду, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, тобто невиконання службовою особою своїх службових обов’язків, через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 1 ст. 388 (знищення майна, на яке накладено арешт, здійснене особою, якій це майно ввірене) КК України.

Досудове розслідування установило, що у 2020 році посадовець, обіймаючи посаду сільського голови, неналежно виконував свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них, уклав із фізичною особою-підприємцем договір на вирубування дерев в межах заказника.

Внаслідок недбалих дій очільника громади було незаконно вирубано 121 дерево порід тополя, верба, липа, берест. Спричинені державі збитки склали майже 770 тис. грн.

Окрім того, незважаючи на ввірені йому на відповідальне зберігання незаконно зрубані 114 стовбурів дерев, на які було накладено арешт ухвалою слідчого судді, сільський голова дав вказівку використати як дрова.

У кримінальному провадженні прокурором заявлено цивільний позов про відшкодування спричинених державі збитків, який передано до суду з обвинувальним актом, повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Попередня публікаціяВінничан запрошують приєднатись до проєкту ГО «Полум’я надії» — «Дім Слави»
Наступна публікаціяВінничанин виростив біля свого будинку триметрові кущі конопель

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я