Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреісус на 8-му засіданні Комітету з надзвичайних ситуацій щодо COVID-19 заявив, що світ перебуває на ранній стадії третьої хвилі пандемії через новий штам коронавірусу  — «Дельта».

Журналісти Vinnitsia PressPoint, звернулись в Центр громадського здоров’я Вінниччини, щоб дізнатись про чи є вже новий штам коронавірусу в Україні та на Вінниччині, чи готові у Вінниці чи в Україні визначати новий штамп коронавірусу, які протиепідемічні заходи будуть актуальні?

На питання журналістів відповів Олег Лук’янович, заступник директора КНП «Вінницький обласний Центр громадського здоров’я»

«Тенденція до збільшення у світі кількості важких випадків хвороби та смертей від COVID-19 спостерігається упродовж останніх 4 тижнів та пов‘язана з циркуляцією нового штаму коронавірусу.

Найбільш контагіозний та небезпечний варіант «Дельта» вже став панівним у таких країнах як Індія, Велика Британія, Португалія та загалом виявлений у більш ніж сотні інших країн. В Україні підтверджено чотири випадки хвороби, що викликані варіантом «Дельта», – каже Олег Лук’янович.

За його словами, в Україні перше секвенування (визначення мутацій коронавірусу) було проведено 18-22 червня в Інституті молекулярної біології і генетики НАНУ. Пацієнти, в яких було взято ці зразки на дослідження, повернулися з Російської Федерації. Найближчим часом планується налагодити системне секвенування зразків, що дозволить отримувати результати досліджень за 3-4 доби. При направлені в європейські лабораторії результатів приходиться очікувати 4-6 тижнів.

З 2 липня уряд посилив контроль та епідемічні обмеження для осіб, що прибувають в Україну з Індії, Великої Британії, Португалії, Білорусі та Росії. На сьогодні ситуація з захворюваністю в Україні є позитивною.

«Зростання захворюваності та смертності від COVD-19 у сусідніх країнах є загрозливим фактором, що вплине на ситуацію в Україні найближчим часом. Міжвідомчою Робочою групою (НАН України, Київський національний університет, Вінницький національний технічний університет та Національна академія медичних наук України) створено математичну модель для прогнозування розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні.

За оцінками українських вчених, наступну хвилю захворюваності слід очікувати у липні-вересні. Дотримання карантинних обмежень та щеплення проти COVID-19 залишаються ефективним захистом від тяжкого перебігу або смерті в результаті коронавірусної хвороби незалежно від штаму, що спричинив захворювання», – зазначає Олег Лук’янович.

Попередня публікаціяПід Вінницею в ДТП постраждав водій та його двоє дітей
Наступна публікаціяУ Вінниці працівник загинув під час ремонту ліфту

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я