Громадські організації Вінниччини планують долучитися до італійської ініціативи «Червона лавка», яка пов’язана із запобіганням насильству проти жінок. Ця ініціатива останніми роками поширюється у країнах світу. Ідея народилася у 2014 році у Італії і передбачала фарбування лавок у міських районах у яскраво-червоний колір та наклеювання табличок із місцевим чи національним контактом протидії насильству. «Червона лавка» дозволяє як підвищити обізнаність серед населення в цілому про проблему домашнього насильства, так і об’єднати жінок – жертв насильства.

Про це повідомляють у ВОГО «Вінницький пресклуб».

До першої ознайомчої зустрічі у червні долучилися представниці вінницьких неурядових організацій: Світлана Дубина – «ВІСь»,  Наталія Козлова – «Прогресивні жінки», Наталія Сергієнко – «Бюро інституційного розвитку», Алла Студілко – «Джерело надії», а також Ірина Малачевська –  заступниця департаменту соціальної політики Вінницької міської ради та Іван Заєць – представник Національної поліції. Італійську сторону представляла Іса Маджі – президентка Асоціації “Генеральні штати жінок”, Тіна Маджента – посолка #червоналавка,  Маттео Редаеллі – волонтер в Україні в ГО “Центр розвитку Пангея Ультіма”. Представники обох країн обмінялися досвідом щодо протидії домашньому насильству, насильству проти жінок. Також Іса Маджі розповіла про історію ініціативи «Червона лавка», про те, яким чином встановлення цього «символу» підвищує роль інформаційних кампаній серед населення.

За результатом зустрічі представниці профільних громадських організацій домовилися про напрацювання спільного звернення до Вінницької міської ради щодо підтримки впровадження ініціативи «Червона лавка у Вінниці». Зокрема, Наталія Сергієнко, старша координаторка Програми “Міста та громади, вільні від домашнього насильства”, UNPFA Фонду ООН у галузі народонаселення, зазначила:

«Це гарна ініціатива, яка варта уваги. Але слід розуміти, що це не лише фарбування лавки у червоний колір. Це підсилення тих інформаційних кампаній, які впроваджуються у Вінниці. Тому доречним була б підтримка яка з боку неурядових організацій, так і органів місцевого самоврядування. У найближчі тижні ми винесемо проєкт звернення на засідання робочої групи. Воно буде оприлюднено для підписання представниками громадянського суспільства та передано до міської влади. Якщо ця ідея знайде підтримку, Вінниця стане першим місто в Україні, де буде встановлено «Червону лавку».

Ідея імлементації в Україні ініціативи «Червона лавка» належить  італійському волонтеру ГО “Центр розвитку Пангея Ультіма” Маттео Редаеллі, який вже пів року працює у Вінниці:

«В Італії «Червоні лавки» є практично у всіх містах. На них, як правило, є таблички із вказаними номерами телефонів і контактною інформацією, куди можуть звернутися жінки – жертви насилля. Окрім цього, в рамках освітніх програм, вчителі приходять сюди зі школярами, аби розповісти їм про проблему домашнього насилля та насилля над жінками. Це дуже потужна ініціатива, яка знайшла свої відгуки не лише в Європі, але й на інших континентах – Латинській Америці, Австалії. Буде чудово, якщо і в Україні вдасться долучитися до неї».

Попередня публікаціяНа Вінниччині щепитимуть четвертий різновид вакцини від COVID-19
Наступна публікаціяНа Вінниччині 13 нових хворих на COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я