Досудове розслідування встановило, що п’ятеро осіб організували у Вінниці злочинну схему з незаконного привласнення земельних ділянок, їх подальшого незаконного продажу та «легалізації» отриманих коштів. Двоє організаторів залучили двох «підставних» осіб – пособників, від яких отримали персональні дані та особисті документи землевласників. Після цього спільники, за відсутності правомірних підстав та доручень, подали державному реєстратору підроблені правовстановлюючі документи на земельні ділянки.

Надалі реєстратор, зловживаючи своїми повноваженнями, шляхом умисної незаконної зміни відомостей державного земельного кадастру та державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідомо та протиправно змінив дійсних власників двох земельних ділянок, вартість яких сягає понад 1 мільйон гривень, на «підставних» осіб. Далі зловмисники, діючи на підставі довіреностей від нових недобросовісних власників, незаконно продали обидві ділянки третій особі за суму ринкової вартості.

Вінницька окружна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно п’яти осіб, яких обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 190 КК України (організація та виконання заволодінням чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 209 КК України (розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі вчинення правочину з таким майном, та вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна, джерела його походження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 365-2 КК України (зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинили тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 362 КК України (несанкціонована зміна інформації, що обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значну шкоду).

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом, зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині 13 нових хворих на COVID-19 та двоє померлих від хвороби
Наступна публікаціяДе і як у Вінниці святкуватимуть Івана Купала