Вчора, 22 червня, до Вінниці приїхали учасники Міжнародного пробігу «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race». Серед них і представники екіпажу Національної Автомобільної Ліги «Золоте Кермо України» і Відроджений Київський Клуб Автомобілістів на ретро-автомобілі «ЗАЗ 965» зі стартовими номерами 402. «Запорожець» збережений в оригінальній комплектації.

Зустрічав марафонців у Вінниці один з учасників майбутнього ралі Андрій Аверчук. Він також представлятиме Вінницю та Україну наступного року на міжнародних змаганнях ретро-автомобілів у Монте-Карло.

«Україна в цих змаганнях не брала участі жодного разу, адже є правила ралі, які потрібно виконати. Зокрема, має бути автомобільний клуб, якому понад 100 років. У нас таких клубів дуже мало, був лише один Київський клуб, який відновили і подали заявку в Монте-Карло. І ще одна вимога – це автомобілі, які жодного разу не були представленні на ралі. Нинішній марафон ми проводимо на підтримку змагань, які заплановані на 2022 рік. «Запорожці» до нас їхали з Івано-Франківська, Умані, Києва, і також є наш вінницький», – розповів Андрій Аверчук.

Одним із перших, хто прибув на своїй ретро-автівці до Вінниці, став Роман Щипков. Саме він буде командором команди «ЗАЗ 965» зі стартовими номерами 402. Чоловік зізнається, що мрія будь-якого автомобіліста потрапити на ралі в Монте-Карло. І неважливо – ти учасник чи просто глядач. Раніше в цих змаганнях Україна участі не брала. А в наступному році до Монте-Карло поїде аж три команди з України, серед яких одна жіноча. Наразі спеціально для дівочого екіпажу готують жовтий «запорожець».

«Цього року ралі виповнилося 111 років, це дуже статусні перегони. Вони завжди проходять 28 січня. Ми плануємо виїжджати на змагання 24 січня. А сьогоднішній наш марафон – це такий промозахід, аби звернути увагу на наш проєкт. Адже в кожному місті до марафону долучаються власники ретро-автомобілів. А ралі – це реальний шанс України показати себе. І вже сьогодні ми активно готуємось до змагань. Адже у організаторів є ряд вимог, як має бути обладнана автівка. Зокрема, має бути спеціальне сидіння з підголівником для захисту шийного хребта, спеціальні ремені безпеки і обов’язково додаткові фари, адже більша частина перегонів проходить вночі. Організатори визначають швидкість, з якою має мчати авто, і для кожного автомобіля вона своя. Для двох «запорожців» ми вже отримали стартові номери», – зазначив Роман Щипков.

У Вінниці старт марафону затримався. Як пояснив голова комітету по фізичній культурі і спорту Сергій Краєвський – це було пов’язано із тим, що автомобілі діставалися із різних міст України.

У нашому місті на Європейській площі «запорожці» виконали кілька маневрів. А всі охочі могли сфотографуватися з раритетними авто. З Вінниці учасники Міжнародного марафону «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race» вирушать до Бару, а далі – поїдуть на Тернопіль.

Попередня публікаціяЗа користування лісом, надрами й водою вінничани сплатили 61 мільйон гривень податків
Наступна публікаціяНа Вінниччині 20 нових хворих на COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я