У вівторок, 8 червня, за підтримки керівництва та високоспеціалізованих фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова, в реперфузійному центрі на базі  «Могилів-Подільської ОЛІЛ», проведено перше оперативне втручання 68-річному пацієнту, якому зробили стентування ураженої коронарної артерії.

Як зауважив директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, Академік НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України  Василь Лазоришинець, операція показала, що відтепер не потрібно їхати ні до обласного центру, ні в столицю, а можна прооперуватися на місці.

Пацієнту з Могилів-Подільського району завдяки роботі ангіографа в ОЛІЛ не  потрібно було виїжджати до Києва, а відтак, не втрачався дорогоцінний для порятунку життя час.

Оперативне втручання виконували  лікар-кардіохірург серцево-судинного відділення інституту ім. Амосова Фанта Станіслав Миколайович та лікар кардіохірург відділення інтервенційної кардіохірургії Могилів-Подільської ОЛІЛ Дідур Олег Миколайович, який  пройшов спеціалізацію з інтервенційної кардіології в інституті серцево-судинної хірургії ім.Амосова (м.Київ) і самостійно проводить як коронарографію, так і стентування. Ще двоє лікарів у вересні  пройдуть спеціалізацію на базі інституту Амосова.

Як повідомив Олег Дідур, за два попередніх дні проведено вісім коронографій. Це діагностичні інвазивні обстеження, які дають змогу показати коронарні артерії, чи є ураження судин та якого саме лікування вони потребують.

«В нашій лікарні проведено перше стентування. Пацієнт почувається чудово, жодних скарг на біль в серці немає. Відсоток враження судин був до 90 %»,  – зазначив кардіохірург.

Лікар-кардіохірург відділення рентгенхірургічних методів діагностики та лікування захворювань серця та судин Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Станіслав Фанта так прокоментував перебіг та результати оперативного втручання:

«Пацієнт симптомний, тобто госпіталізований зі скаргами на больові відчуття в ділянці серця. Виконано коронографію, за даними якої виявлено різке звуження судини до 90%. Необхідно було максимально швидко зупинити цей процес. І відновити прохідність судини. Операція пройшла успішно. Пацієнт почувається добре».

Варто зазначити, що саме Станіслав Фанта займатиметься патронатом лікарів-хірургів рентегено-ендоваскулярної хірургії Могилів-Подільської ОЛІЛ, допоки відділення не запрацює в режимі 24/7.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я