Ще кілька місяців тому фахівці Вінницького лабораторного центру досліджували на коронавірусну інфекцію дві тисячі зразків на добу, більш ніж половина з яких були позитивними. На сьогодні ситуація змінилась, минулого тижня хворобу виявили у 400 з 8 тисяч зразків.

За словами зав. Відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Степана Томіна, за прогнозами ВООЗ, є імовірність що на початку осені буде спостерігатись зростання захворюваності на COVID, але уже зумовлена іншими мутованими штампами. Вони вже з’явились на території багатьох держав, в тому числі і на території України.

Лабораторний центр є єдиним у Вінниці, який відправляє аналізи пацієнтів у референс лабораторію ЦГЗ де виявляють інші штами коронавірусної інфекції.

Наразі, всі зразки що надходять до центру з лікарень перевіряють безоплатно. Центр надає послуги тестування на коронавірусну інфекцію і людям які їдуть за кордон на роботу чи відпочинок, а також вінничани які не хочуть відбувати два тижні на самоізоляції, для цих людей ПЛР тести платні. Хоча ціна нижча ніж у приватних клініках.

Забір матеріалів для тестування проводять на першому поверсі центру, якщо здати тест до 11.00, то результат буде вже о 16.00, зазначають у центрі. На аналіз беруть зразки з рота та носа.

Тестують у центрі та на інші вірусні захворювання такі як грип чи хвороба лайма, яку викликають кліщі.

Попередня публікаціяВінничани вибороли «золото» на міжнародному турнірі з боксу
Наступна публікаціяНа Вінниччині бухгалтера підозрюють в привласненні понад 3 мільйонів гривень

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я