Про заплановане будівництво на Вінниччині нового мосту через Дністер, який з’єднає Україну та Молдову, розповів голова Укравтодору. Міст мають побудувати в районі Ямполя відповідно до домовленостей з Президентом Республіки Молдова Майєю Санду. Тендер на проектування та будівництво мосту вже оголошений, повідомляє Укравтодор.

Реалізація проекту стане частиною Транспортної стратегії України, розрахованої до 2030 року.

«Наразі сполучення між двома європейськими країнами в регіоні забезпечується паромною переправою. Однак вона давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав.

Будівництво мосту — стратегічний пріоритет. Паралельно з цим оновлюємо 137,5 км маршруту — йдеться про найбільш проблемні для проїзду ділянки. Тобто вже до кінця року шлях до кордону буде комфортним для проїзду» — розповідає Олександр Кубраков, Голова Укравтодору” — розповідає Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.

30 квітня Служба автомобільних доріг у Вінницькій області у системі Prozorro оголосила тендер на будівництво мостового переходу. Посилання на державну закупівлю:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-04-30-001829-a

Будівництво мосту через Дністер поблизу Ямполя здійснюватиметься за моделлю проєктуй-будуй. Це означає, що підрядна організація, котра переможе в тендері, займатиметься і виготовленням проєктної документації, і будівельними роботами. Ця модель заощаджує час на реалізацію проєкту та здешевлює його реалізацію.

Мостовий перехід через Дністер передбачає будівництво 2- підходів: 1,6 км з боку української території та 5 км з молдовського боку.

Штучна споруда забезпечить з’їзд на українську дорогу Т-02–02 Могилів-Подільський — Ямпіль — Бершадь — Умань та молдовську М-2.

Очікувальна вартість будівництва становить 3,4 млрд грн. За умовами тендеру, завершити зведення переходу компанія-підрядник повинна до кінця 2022 року.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій 31.05.2021. Вже 6 червня відбудеться аукціон.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я