25 квітня відбудеться фінал Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Школярі, які перемогли у міських та міжрегіональних етапах дебатів, змагатимуться за перемогу в освітньому проєкті за європейською методикою. Цього року у півфіналі конкурсу – одразу дві учениці з Вінниці: Марія Томчук, учениця 10 класу КЗ ЗШ I-III ступенів №12, та Дарина Лапчевська, учениця 9-Д класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26.

Цього року у фіналі конкурсу учні обговорять актуальні теми, які турбують молодь в Україні:

– Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання?

– Чи варто запровадити обов’язковий паспорт вакцинації?

Через карантинні обмеження фінал змагань вперше відбудеться онлайн та транслюватиметься на сторінці проєкту https://ukraineyouthdebates.de/ та на Facebook-сторінка:

https://www.facebook.com/debattiertUKR/

Щороку в проєкті беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України. До півфіналу 2020-2021 року увійшли школярі з Житомира, Чудніва, Вінниці, Чернігова, Херсона, Тернополя, Южноукраїнська, Білозерського, Торецька, Конотопа, Кривого Рогу, Хмельницького та Запоріжжя. Про вінницьких учасниць розповіли про їхні вчителі.

«Марія Томчук вперше бере участь у проекті, але за даний час зарекомендувала себе як вихована, цілеспрямована та дуже відповідальна учасниця. Марія завжди знає чого хоче, уміє висловити свою та почути думку інших. Це сильна учасниця з перспективним майбутнім», – розповідає викладач КЗ ЗШ I-III ступенів №12 Ольга Гловач.

А от для дев’ятикласниці Дарини Лапчевської це вже другий півфінал у проєкті. Минулого року Дарина взяла участь у міському дебатному турнірі, який було проведено серед учнів Вінниці, та ввійшла до півфіналу.

«Це учасниця, яка постійно прагне розвивати критичне мислення, вдосконалювати навички виступу перед аудиторією та вміння вести аргументовану бесіду», – розповідає про півфіналістку викладач загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 Наталія Фасоля.

«Очікуємо синергії учасників, непередбачувані аргументи і контраргументи, – каже викладач школи №12 Ольга Гловач. – Змагатись в онлайн-режимі – це завжди нові враження та досвід. Саме цим ми покажемо, що готові працювати і йти до своєї цілі, незважаючи ні на що. Очікуємо дійсно сильної та цікавої гри».

Довідка:

Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати іноземною мовою в Україні і з 2016 року понад 2000 українських учасників взяли участь в проєкті.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи на тему, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасників дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичного мисленн та прийняттю зважених рішень.

Попередня публікаціяНа Вінниччині затримали чоловіка, який викрав УАЗ на підприємстві
Наступна публікаціяЗавтра на Вінниччині прогнозують заморозки до – 3

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я