Сьогодні, восьмого квітня, мати загиблого Героя Небесної Сотні Максима Шимка, Зоя Семенівна Кузьменко, передала до департаменту освіти міської ради 42 комплекти книг про події Революції Гідності. У книгах розповідається про безпосередніх учасників тих подій, інтерв’ю з ними та спогади рідних про загиблих Героїв.

Під час передачі книг Зоя Семенівна зазначила, що вони зверталися до Українського інституту національної пам’яті, аби одними із перших отримати ці видання. Адже важливо пам’ятати про нашу історію. Кожна із шкіл отримає комплект із п’яти книг – «Небесна Сотня. Життєписи» книга 1 та 2, «Майдан. Пряма мова» книга перша та друга, а також «Історія з Майдану. Епізод І».

«Ці книжки мають історичне значення, адже тут розповідається про людей, які були на Майдані Незалежності у Києві в 2013-2014 роках. Це розповіді про людей, які були безпосередніми учасниками тих подій. Книги написала Світлана Терейковська. Це людина, яка була на майдані, журналіст, політолог. Вона дуже багато спілкувалася з родинами Героїв Небесної Сотні. Вона активно брала участь у Всеукраїнській акції «Потяг Труханівська Січ». Вона по крупинках збирала історії родин з Небесної Сотні. Поки що видали два томи «Небесна Сотня. Життєписи», чекаємо ще на третій. Його ми також постараємося передати до департаменту. Ці книги дуже цікаві, адже вони про кожного героя та цікаво проілюстровані», – розповіла Зоя Кузьменко.

Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко зауважила, що найближчим часом усі книги будуть передані до шкільних бібліотек.

«Це важливий подарунок для шкіл нашої Вінницької територіальної громади. Подвиг Героїв Небесної Сотні не має бути забутим. У нас зараз важкі часи боротьби з пандемією, але ми не маємо забувати про національно-патріотичне виховання наших дітей. Це наша історія – люди поклали своє життя за те, щоб наша держава залишалася соборною і незалежною», – додала Оксана Яценко.

Довідка:

Максим Шимко – вінничанин, учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Щороку у місті відбувається патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка.

Возможно, это изображение (книга и текст «маидан прямамова пряма маидан пряма MOBA свитлана терейковська небесна сотня. житт геписи свитлана небесна терейковська життеписи сотня. nnnan кизк тиж 5183443440 BHOLA NW A»)

Возможно, это иллюстрация (1 человек и книга)

Возможно, это изображение (текст «маидан пряма MOBA майдан. маидан пряма прямамова MOBA пряма майдан.пряма прямамова MKA2 книrа перша книга друга KHWFA Apyra C»)

Возможно, это изображение (книга)

Возможно, это изображение (один или несколько человек, книга и в помещении)

Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди сидят, люди стоят и книга)

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині відремонтують 2 ділянки автодороги Гайсин-Теплик
Наступна публікаціяНа Віннниччині оголосили про підозру учасникам злочинного угруповання з Маріуполя

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я