Вінниця стала одним з перших міст в Україні, де працює клуб для татусів «Тато-hub». Днями, у Вінницькій міській раді підписали Меморандум про взаєморозуміння із Фондом ООН у галузі народонаселення.

Завдяки співпраці з Фондом ООН здійснюватиметься взаємодія щодо посилення спроможності та ролі міста у розбудові гендерної рівності. Зокрема, поглиблюється співпраця й у реалізації проєкту «Тато-hub». Працюватимуть над іншими міськими ініціативами з відповідального батьківства, гендерної рівності, рівного розподілу домашніх обов’язків і піклування про дитину, запобігання та протидії насильству за ознакою статі та домашньому насильству.

«В рамках меморандуму у Вінниці працює «TaтоHub» – простір відповідального батьківства, де татусі та діти можуть безплатно брати участь у заходах різного формату: психологічних семінарах і тренінгах, кофімітах та бранчах, майстер-класах та спортивних тренуваннях, тощо. Також чоловіки знайомляться і обмінюються досвідом. Проводяться для учасників психологічні семінари. В Вінниці роботу хабу забезпечують наші партнери із ГО «Бюро інституційного розвитку», метою даної ініціативи є сприяння гармонійним стосункам у родині, максимальне залучення чоловіків у життя дітей, допомога чоловікам будувати міцніші стосунки зі своїми дітьми, спілкуватися та ставати ближчими до своїх дітей, більше брати участь у процесі догляду за ними. Клуб для тат має важливий освітній компонент, який включає заняття з дитячої психології, управління стресом, ненасильницького спілкування, сексуальної освіти, подолання гендерних та інших шкідливих стереотипів. Татохаб Вінниця створили для того, щоб посилити залучення чоловіків у догляд за дітьми та сприяти гармонійним стосункам у родині. Близько 5% чоловіків в Україні беруть декретну відпустку щороку, а це означає, що найбільше навантаження на піклування за дітьми та домашні справи припадає на жінок», – розповіла директорка міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.

Довідка:

«ТатоHub» – це клуб для татів, де чоловіки можуть навчатися, спілкуватися та ставати ближчими до своїх дітей, тим самим покращуючи стосунки у родині. Окрім зустрічей з експертами, тати і діти також мають можливість цікаво проводити час разом. Як, наприклад, футбол з татом – незабутні емоції для дівчаток та хлопчиків!

Проєкт створений в рамках Програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з структурою ООН Жінки.

Возможно, это изображение (17 человек, ребенок, люди стоят и в помещении)

Попередня публікаціяУ Вінниці чоловік погрожував підірвати родичку гранатою РГД-5
Наступна публікаціяНа Вінниччині вилучили велику партію контрафактного алкоголю