У Вінниці почався капремонт парку «Хімік»

Сьогодні, 29 березня, заступник міського голови Андрій Очеретний провів виїзну нараду з представниками Інституту розвитку міст, автором проектної пропозиції, департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради й підрядної організації, яка перемогла у тендері на капітальний ремонт парку «Хімік». Проєкт буде реалізований не у 3 етапи, як планувалось раніше – всі роботи планують завершити у вересні цього року, повідомляють в міськраді Вінниці.

Загалом у парку планується облаштування трьох зон:

«Реакція» – з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї й ключової локації);

«Вибух», де дитячі активності й спорт створюють динамічну атмосферу;

«Розчинення» у природі – де максимально зберігається відчуття перебування у парковій зоні.

Проєкт реалізується у партнерстві з німецькою урядовою організацією GIZ.

«До цього процесу долучена німецька урядова компанія GIZ, спільно з якою ми підписали Меморандум про реалізацію проєкту в рамках демонстраційного – і вони виділили 50 тисяч євро співфінансування на закупівлю матеріалів для виконання робіт по «Хіміку». Але міжнародні тендерні процедури доволі складні, тому вийшла певна затримка. Утім, все це уже позаду – і ми розпочинаємо повномасштабну реконструкцію парку. Хочу зазначити, що вартість капремонту по проектно-кошторисній документації сягає понад 30 млн грн. Але в результаті проведення тендеру нам вдалося зекономити понад 10 мільйонів – і загальний кошторис складає близько 20 млн грн. Кошти повною мірою передбачені у бюджеті Вінницької громади на 2021 рік. Якщо будуть сприятливі погодні умови – у вересні ми плануємо цей проєкт повністю завершити», – зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний.

У 2018 році Інститут розвитку міст розпочав публічні обговорення з жителями мікрорайону щодо того, яким вони хочуть бачити оновлений парк «Хімік». Під час зустрічей активні мешканці приносили свої старі фотографії, де показували, яким парк був на початку, та просили зберегти вхідну зону і один із ігрових об’єктів. Усі побажання були враховані під час розробки проєкту.

Над розробкою нового планування парку працювала команда архітекторів з Одеси. Саме вони пройшли відбір на «Архітектурній майстерні» і вибороли перемогу серед інших 14 команд з усієї України, зокрема Львова, Полтави, Києва, Павлограда та Вінниці.

Під час виїзної наради директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Володимир Ніценко зазначив, що наразі стартували підготовчі роботи. Парк «Хімік» має площу 2,4 га. Тут облаштують сучасне освітлення, встановлять 20 відеокамер спостереження, 22 урни для сміття, 88 лавочок для сидіння та облаштують велопарковку. Тут також з’являться дитячі та спортивні майданчики, майданчик для вигулу собак, вбиральні, створять лавку «Добросусідства» та проведуть ряд інших важливих робіт.

«Минулого року ми провели відповідні тендерні процедури, коли отримали проектні рішення. На даний час департамент отримав усі дозвільні документи. Зараз ми уже безпосередньо приступаємо до виконання робіт. Тут буде повністю замінено мережі, влаштовано доріжки та локації. Сподіваємося, що повністю об’єкт здамо у вересні. Ми уже отримали опори для освітлення парку, інженерні мережі будуть «в землі» в спеціальних лотках. Освітлення буде світлодіодне. Також тут буде 20 камер спостереження», – каже Володимир Ніценко.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (один или несколько человек и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и дерево)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (дерево и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (дерево и на открытом воздухе)

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я