Щороку лісівники Вінниччини прибирають сотні кілограмів результатів життєдіяльності сучасної цивілізації.

За минулий рік державна лісова охорона лісгоспів Вінницького ОУЛМГ оштрафувала 61 лісопорушника, які намагались незаконно залишити сміття у лісі. Загалом виписано штрафів на суму 25,9 тисячі гривень. Крім того, всі порушники повинні були прибрати сміття.

Найактивніше минулого року у цьому напрямку спрацювали гайсинські лісівники, які оштрафували порушників на суму 7,2 тис. грн, та тульчинські – 6,8 тис. грн.

Також, протягом минулого року, лісівники прибрали у лісах 43 стихійні сміттєзвалища. Загальна їхня площа становить понад 2 га.

Лісівники зазначають, що раніше, коли не було стільки пластику, штучних пакування, як і, власне, не було стільки одягу, іграшок, техніки, засобів гігієни тощо, проблеми засміченості лісових та житлових масивів не існувало.

«Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів найчастіше утворюють у ярах, балках, кар’єрах. Таким чином, при відсутності системи захисту ґрунтових вод та інших очисних систем відбувається забруднення повітря і води», – розповідає заступник начальника відділу лісового господарства Вінницького ОУЛМГ Іван Попадюк. – «Також звалища часто підпалюють, у результаті чого у повітря виділяється багато шкідливих хімічних сполук, у тому числі токсичні речовини (солі заліза, свинцю, цинку, ртуть та пестициди, розчини та фарбники). Крім того, підпал стихійних сміттєзвалищ загрожує виникненню лісових пожеж. А ще сміття, яке не розкладається десятки і сотні років, є вбивчим для тварин, що потрапили у пастку пластикових пакетів, пляшок, сіток».

Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно із ст. 73 “Засмічення лісів відходами” Кодексу України про адміністративні правопорушення, це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Попередня публікаціяДля жителів Вінницьких Хуторів змінився графік прийому в соцзахисті
Наступна публікаціяВінницькі школярі не складатимуть ДПА в 2021

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я