У Вінниці відновлюють роботу мобільних груп по протидії спалюванню листя, повідомляють в міськраді. Штраф за таке порушення від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн для суб’єктів підприємницької діяльності.

Уже з наступного тижня з настанням сухої погоди у Вінниці розпочнуть працювати мобільні групи, які протидіятимуть спаленню рештків рослинного походження в першу чергу на території приватної забудови. Загалом їх буде 8. Починаючи з цього року вони моніторитимуть ситуацію не лише у самій Вінниці, але й на приєднаних територіях Вінницько-Хутірського, Стадницького та Деснянського округів.

У Вінниці ця робота проводиться традиційно щовесни та щоосені, коли мешканці починають прибирання на своїх присадибних ділянках і спалюють опале листя, гілля та бадилля. В процесі горіння разом з димом в атмосферне повітря потрапляють отруйні для людського організму діоксини. А під час тління решток рослинного походження у повітря надходить бензопірен, який здатний викликати у людини онкологічні захворювання.

«Крім того, деякі жителі разом з листям спалюють і різне побутове сміття, в тому числі пластик, що теж є дуже небезпечним для організму людини. Але я хотів би зауважити, що ця постійна щорічна робота мобільних груп по протидії спалюванню решток рослинного походження у місті дає свої результати – за останні 3 роки кількість виявлення таких порушень у Вінниці зменшилась на третину. І ми постійно ведемо з мешканцями роз’яснювальну роботу щодо шкоди від спалювання листя», – розповідає начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

В цьому році профілактичні рейди будуть проводитись не тільки у самому місті, але й на приєднаних територіях усіх 3-х старостинських округів. До складу мобільних груп входитимуть представники Муніципальної варти, Національної поліції, Асоціації органів самоорганізації населення міста Вінниці та старостинських округів. На злісних порушників будуть складатись протоколи про адмінправопорушення відповідно до статті 152 КУпАП. Розмір штрафів складає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн для суб’єктів підприємницької діяльності.

Попередньо рейди будуть тривати до травня. Під час проведення моніторингу мобільні групи також звертатимуть увагу і на інші порушення Правил благоустрою Вінницької міської територіальної громади – наприклад, складування сміття або забруднення територій.

Про факти спалювання листя для оперативного реагування на такі порушення вінничани можуть повідомляти до Ситуаційного центру за тел. 067-4-102-101, або ж до Цілодобової варти за номером 15-60

Попередня публікаціяУ Вінниці триває виставка бубнівської кераміки «Від витоків до сьогодення»
Наступна публікаціяНа Вінниччині за добу 440 людей вакцинували від COVID-19