З лютого місяця у Вінниці спостерігається стрімке зростання захворюваності на коронавірус. На сьогодні у місті продовжують хворіти на COVID-19 4302 людини. З них 3841 особа (89 %) лікуються амбулаторно і 11 % – стаціонарно. Ліжковий фонд станом на неділю, 28 лютого, зайнятий на 81 %. Лікарі наполегливо рекомендують вінничанам дотримуватися протиепідемічних правил: постійно носити маски у громадських місцях, мити та дезінфікувати руки, дотримуватись соціальної дистанції.

«Наразі у Вінниці фіксуємо стрімке зростання виявлення нових випадків: 4573 випадки на сто тисяч населення. Показник летальності за останній тиждень знизився і становить 1,8 %. Відсоток тих, хто одужав – 73,2 %, – говорить директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – Щодо навантаженості на систему охорони здоров’я, то у місті відбувся суттєвий стрибок протягом лютого місяця, і навантаження на систему охорони здоров’я виросло вдвічі. На жаль, Вінницький регіон в цілому і Вінниця зокрема – уже на порозі «червоної» зони карантину».

Як зазначив Олександр Шиш, якщо на початок лютого навантаження було 1800-1700 випадків, то на кінець місяця цей показник становить 4302 особи. За вчорашній день у Вінниці зареєстровано 303 нових випадків. Кожна щодвотижнева динаміка підтверджує зростання позитивних випадків інфікування КОВІДом.

Ліжковий фонд станом на неділю 28 лютого був зайнятий на 81 %. На стаціонарному лікуванні перебуває 716 осіб з підозрою на коронавірус та підтвердженим КОВІДом. Найбільш завантажені – міська лікарня №3, Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, потім ідуть міська лікарня №1 та пологовий будинок №1.

Під контролем сімейних лікарів зараз перебуває 3466 осіб. Серед них – 1139 – члени сімей, контактні громадяни, групи ризику інфікування коронавірусом; 2155 – з підтвердженим COVID-19 (мають легкий або безсимптомний перебіг) та 172 – з підозрою на КОВІД під амбулаторним спостереженням.

Продовжують працювати пункти забору біоматеріалу для обстеження на ковід. Станом на 26 лютого відібрано 10 тисяч ПЛР-зразків, зроблено 2838 швидких тестів, набрано 1060 зразків для ІФА. В цілому з березня 2020 року медичними працівниками міста відібрано 41720 ПЛР-зразків.

«По амбулаторним пневмоніям спостерігається певна стабілізація. За минулий тиждень 53 амбулаторних пневмоній (попередній період – 44) і 81 стаціонарних (попередній період – 82). По захворюваності на грип та ГРВІ Вінниця поки не перейшла епідпоріг: маємо мінус 18% базового рівня. Але динаміка останніх трьох тижнів потижнево виглядає так: – 59 %, – 25 % та – 18 %. Тобто, на жаль, уже є ймовірність того, що наступного або через тиждень захворюваність по місту на ГРВІ та грип перевищить епідпоріг», – каже Олександр Шиш.

Довідка

З початку пандемії у Вінниці лабораторно підтверджено 17229 випадків інфікування коронавірусом. Одужало 12620 людей. Померло за час епідемії з березня 2020 року 307 вінничан.

Попередня публікаціяЗа тиждень на Вінниччині склали 190 протоколів за вчинення домашнього насильства
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудеться поминальне богослужіння за загиблими героями війни на Сході України

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я