Стало відомо як буде розвиватись місто, у міськраді затвердили стратегію «Вінниця 3.0»

Міська рада на черговій сесії 26 лютого затвердила базовий документ розвитку міста до 2030 року – Стратегію «Вінниця 3.0».

У Стратегії визначені основні виклики, як впливатимуть на розвиток міста в найближчі роки.  Це  утворення нової об’єднаної громади, Великої Вінниці, в результаті реформи децентралізації;   боротьба з пандемією COVID-19, а також зміни клімату. В документі наголошується на тому, що в таких умовах необхідно використовувати переваги від об’єднання в єдину громаду та шукати нові можливості для розвитку галузей економіки.

«Стратегія 3.0 орієнтована на прорив у розвитку. Адже з кожним роком все більш помітною стає конкуренція між громадами – на регіональному та національному рівнях. Нині створено 63 об’єднані територіальні громади на теренах Вінницької області. І тут, мабуть, наше завдання поділитися нашим досвідом, практиками та кращим досвідом і допомогти саме цим новоутвореним територіальним громадам досить динамічно почати розвиватися в нових умовах і справлятися з тими викликами, які в них є. Наша громада повинна бути відкрита та прозора, яка має традиції сильного місцевого самоврядування, утримує лідерські позиції, заохочує інших до інновацій в муніципальному управлінні, а також відкрита до нових ідей. Позитивна та динамічна, успішна громада, яка підтримує здоров’я, добробут та високу якість життя своїх жителів. Де кожен може себе реалізувати та отримати підтримку. Громада, яка дбає про чисте довкілля  для наступних поколінь. Проривна та інновативна – громада яка рухається в ногу з часом, впроваджує інновації, створює умови для креативного бізнесу, покращує взаємодію всередині громади та зі світом. Розумна (SMART) і АГРОТЕХ, яка використовує свої сильні позиції в аргосекторі. На приєднаних територіях Великої Вінниці 8213 га земель сільгосппризначення. Це унікальна можливість і відповідний виклик, щоб ми змогли створити сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу в агросекторі. А в цілому: Вінниця – це місто-магніт, в якому комфортно жити і працювати, яке притягує до себе ідеї, позитив та успіх», – говорить міський голова Сергій Моргунов.

Стратегія «Вінниця 3.0» має чотири ключові принципи, які мають бути враховані під час реалізації кожного проекту, цілі або ж заходу. Перший із них – кожен вінничанин важливий. І це означає врахування потреб та створення можливостей для усіх мешканців, незалежно від статті, віку, походження, місця проживання чи соціального статусу. Другий – прозорість та нульова терпимість до корупції. Міська влада є абсолютно відкритою та прозорою, а громадськість – якісно проінформованою про її діяльність. Третій – сталість. Цей принцип враховує баланс інтересів нинішнього та наступних поколінь та ставить за мету залишити лише позитивні економічні, екологічні та соціальні наслідки. Четвертий принцип – залученість і співпраця, коли мешканці активно використовують інструменти демократії участі.

Стратегія розвитку «Вінниця 3.0» має шість основних пріоритетів. 

Пріоритет 1. Цифровізація муніципального простору

Цей пріоритет має на меті підвищити ефективність та доступність муніципальних послуг, якість муніципального управління та посилення громадської участі в ухваленні рішень. Вінниця поступово переходить до впровадження концепції Smart City – застосування цифрових, інноваційних, інтелектуальних технологій, моделей, стратегій, продуктів і сервісів у різних сферах діяльності громади.

Нет описания фото.

Пріоритет 2. Інтегрована громада: якісні та доступні муніципальні послуги для всіх

Для міста залишається ключовим завданням забезпечення високого стандарту надання послуг для своїх мешканців. Спектр послуг має розширюватися, і вони мають бути доступними для всіх жителів Великої Вінниці. Це стосується медичних, освітніх послуг, самореалізації молоді, а також взаємодії та спільної відповідальності громадянського суспільства і влади. Сама ж громада, яка є центром регіону, відкрита для співпраці: як на регіональному рівні з усіма громадами Вінниччини, так і на національному та міжнародному рівнях.

Возможно, это изображение (7 человек)

Пріоритет 3. Муніципальні інвестиції

Щоб забезпечити високий стандарт та широкий спектр послуг, необхідна сучасна інфраструктура для життя, ведення бізнесу, туризму, співпраці із зовнішнім світом. Тому місто й надалі продовжить оновлювати та термомодернізовувати заклади освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, культури та спорту. А також розвивати об’єкти інфраструктури для бізнесу і туризму. Також цей пріоритет покликаний розв’язувати питання доступу до питної води, очищення стічних вод, а також вдосконалити систему поводження з різними видами відходів. Зменшувати використання енергоресурсів та збільшувати частку альтернативної енергетики на території громади. Крім того, Вінниця має зберегти статус міста з найкращим муніципальним транспортом, якісними дорогами та розвинутою інфраструктурою. Серед стратегічних проектів – простір «Вінницька Миля» вздовж проспекту Коцюбинського до Залізничного вокзалу, шляхопровід Янгеля-Ватутіна, підвищення екологічності громадського транспорту.

Нет описания фото.

Пріоритет 4. Зелена економіка та SMART-спеціалізація

Економічний розвиток – ключовий елемент успішної та конкурентоздатної громади. І Вінниця має активно співпрацювати з місцевими компаніями та важливими секторами економіки в інтересах не тільки самого міста, а й регіону в цілому. Мета – це розвиток сучасної економіки, націленої на зростання конкурентоспроможного бізнесу зі створенням якісних високооплачуваних робочих місць та зменшенням негативного впливу на навколишнє середовище. Важливо забезпечити максимально комфортні умови для ведення бізнесу та мотивувати активних членів громади до підприємництва. Інноваційний потенціал передбачається використати передусім в агротехнічному секторі зі створенням агрохабу, агро- та ІТ-кластерів. Також місто має поступово переходити до «зеленої економіки», яка сьогодні є провідним трендом у світі, і особливо в Європі.

Возможно, это изображение (1 человек)

Пріоритет 5. Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище

Клімат глобально змінюється, і громада має системно займатися питаннями екології. Серед стратегічних питань – покращення якості питної води. Минулого року уже стартував масштабний проект по очищенню річки Південний Буг. Також приділятиметься увага малим річкам та іншим водоймам. У цьому пріоритеті важливим акцентом є трансформація простору. Якісні публічні простори мають формуватися на базі прибудинкових територій, зелених та прибережних зон, у середмісті та у віддалених районах, а також у результаті ревіталізації наявних територій. Важливим є також інтеграція приєднаних громад в єдиний простір Великої Вінниці та синхронізація просторового планування на всій території об’єднаної громади. Серед стратегічних проектів – розробка інтегрованої концепції розвитку історичного Середмістя, подальша реконструкція Центрального парку та його поєднання з Європейською площею пішохідною вулицею М. Грушевського, а також облаштування парку Дружби народів та прилеглих територій і водойм.

Нет описания фото.

Пріоритет 6. Пульсуюче місто

Пульсуюче місто – це місто, яке постійно перебуває в динаміці, яке надихає своєю енергетикою, приваблює як магніт – тут хочеться жити і працювати, сюди хочеться повертатись його гостям. Вінниця має стати сучасним, динамічним, культурно-діловим центром.

Серед стратегічних проектів до 2030 року – створення Музею Вінниці, відкриття туристичного хабу, розвиток Території SUN як мистецької платформи на території колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського.

Возможно, это изображение (1 человек)

На завершення презентації Стратегії «Вінниця 3.0» міський голова зазначив, що це гнучкий план руху вперед і водночас послідовний у реалізації.

«Ми всі маємо об’єднатися й в подальшому заради розвитку нашої територіальної громади, якщо ми є патріотами громади. Стратегія «Вінниця 3.0» являє собою перелік стратегічних пріоритетів і проєктів, які ми всі разом прагнемо реалізувати в найближчі 10 років. Важливо, що в нове десятиліття ми входимо з новою Стратегією, і цей документ розроблений в діалозі з громадою. Реалізація Стратегії успішна в тій громаді, мешканці якої щиро вболівають за її майбутнє і відчувають свою причетність до змін і самі стають драйверами цих позитивних зрушень. Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – завжди буде шукати причину. Насправді, розроблена Стратегія – це тільки початок роботи, і наші амбітні і подекуди неймовірні на перший погляд плани потребують колосальної віддачі для всіх. Коли місто стає сучаснішим, комфортнішим, інноваційним – від цього виграють всі. Об’єднані зусилля всієї громади мають принести нам бажаний результат. Коли Вінниця 3.0 – це місто-магніт, яким пишаються вінничани», – додав Сергій Моргунов. 

Возможно, это изображение (1 человек)

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині затримали чоловіка, який побив перехожого і відібрав мобільний телефон
Наступна публікаціяУ Вінниці презентували книгу «Вінниця – столиця Української Народної Республіки за часів національно-визвольних змагань 1918–1919–1920-го»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я