Сьогодні, 26 лютого,  у Вінниці з робочим візитом побував голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Під час візиту він разом з міським очільником Сергієм Моргуновим та керівниками області відвідали міжнародний аеропорт «Вінниця»,  на якому планують реконструкцію аеродрому та аеровокзалу.

За словами Сергія Моргунова, «Аеропорт «Вінниця» на сьогодні єдиний в Центральній Україні, і у радіусі 150 кілометрів немає інших аеропортів.

«Ми прораховуємо, що за рік аеропорт «Вінниця» здатен забезпечувати до 6 мільйонів пасажироперевезень, якщо буде нормальна основна робота авіасполучення як внутрішнього, так і за кордон. Крім того, цей аеропорт може обслуговувати мешканців 10 областей України, тому що Вінницька область унікальна в тому, що межує з 10 областями та з північчю Молдови. І у нас є багато випадків по чартерних програмах, коли мешканцям Молдови краще приїхати у Вінницю через Могилів-Подільський, ніж до Кишинева. Тому перспектива розвитку цього аеропорту досить актуальна. Та важлива у цілях національної безпеки, тому що тут знаходиться штаб Повітряних Сил Збройних Сил України. І по співпраці з НАТО цей аеропорт вже має певні гарні практики», – каже Сергій Моргунов.

Проєктом передбачено розширення існуючої злітно-посадкової смуги. Після виконання робіт злітно-посадкова смуга буде відповідати II категорії посадки ICAO (посадка в умовах обмеженої видимості). Також у рамках проєкту передбачається розширення теперішнього перону для безпечного розміщення й самостійного маневрування повітряних суден і перонної техніки.

«На сьогодні протяжність смуги – 2,5 кілометри, ширина – 43 метри. Вже зроблена проєктна документація на її реконструкцію, проведено всі тендерні процедури, державну експертизу і навіть визначено Генерального підрядника. Плануємо розширити смугу до 45 метрів, що дасть можливість посадки літаків класу Boeing всіх модифікацій від 737 до 800 та Airbus A320. Смуга буде зроблена з бетону, а не асфальту, адже якщо робити з асфальту, то вона потребуватиме капремонту через сім років. Бетон витримує більше навантаження, і ми зможемо робити по два-три рейси в день», – зазначив міський голова.

Проєкт до цього часу повністю реалізовується за кошти місцевого бюджету. Окрім розробки проектно-кошторисної документації створено віртуальну модель аеровокзалу після реконструкції для можливості його віртуального відвідання та демонстрації потенційним інвесторам, кредиторам та авіакомпаніям ще до початку будівельних робіт.

У першому кварталі поточного року планується подання проєкту на державну експертизу. Для забезпечення фінансування реконструкції аеровокзалу Вінницькою міською радою ведуться перемовини з банками для отримання кредитування на реалізацію даного проєкту, або – як альтернатива – з потенційними профільними інвесторами для фінансування проєкту за механізмами державно-приватного партнерства.

В січні 2020 року було підписано меморандум з Агенцією державно-приватного партнерства при Мінекономрозвитку, спільно з якою ведеться розробка пакету документів й плануються заходи із залучення інвесторів.

«У бюджеті на 2021 рік закладені 604 мільйони гривень на реконструкцію аеродрому. Загальна вартість – більше півтора мільярда. Я сподіваюсь, що ми зможемо це зробити, але багато залежить від виконання бюджету, а тут відповідальність спільна: і наша, і місцевої влади, і держави загалом. Сьогодні приділяється багато уваги місцевим аеропортам, і Вінниця також стоїть в пріоритетному переліку. Я сподіваюся, що ми зможемо виконати ті завдання, які для себе ставила держава щодо розвитку авіасполучення між містами України. Злітно-посадкова смуга аеропорту «Вінниця» не дозволяє приймати ті повітряні судна, які фактично є головними – Boing тощо,  і кількість злетів і посадок тут також обмежена. Тому будемо працювати в цьому напрямку. Будемо намагатись допомогти у тих питаннях, які залежать від нас. Я впевнений, що колеги так само налаштовані. Ви ж знаєте позицію щодо реставрації цього об’єкту, рік тільки почався, кошти передбачені в Спеціальному фонді і я впевнений, що в цьому зацікавлені також і Президент держави і Кабінет Міністрів України. Тому спільно будемо шукати вихід з цієї ситуації, головне, щоб було наповнення бюджету», – каже голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Возможно, это изображение (2 человека)

Нет описания фото.

Нет описания фото.

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині далекобійник і поліцейські рятували лебедя
Наступна публікаціяГолова ВР Дмитро Разумков оцінив міські системи Вінниці, як такі що потрібно впроваджувати в інших містах України

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я