З 1 по 22 березня у Вінницькій міській територіальній громаді проходитиме операція «Первоцвіт-2021». Муніципальна варто разом з працівниками державної екологічної інспекції у Вінницькій області, поліцією та громадськими екологічними організаціями виявлятимуть незаконний продаж ранніх червонокнижних рослин.

Щороку з настанням весни починається стихійна торгівля весняними первоцвітами. Працівники Муніципальної варти разом з екологами звертаються до вінничан, аби вони не рвали квіти, оскільки вони занесені до Червоної книги. Також вони просять не купувати ці рослини, адже цим вони стимулюють їх знищення.

У 2020 році мобільні групи провели дев’ять рейдів.

«Наступного тижня на території Вінницької міської територіальної громади відбуватиметься операція «Первоцвіт – 2021» Вона проходитиме з 1 по 22 березня. Створено робочу групу, яка патрулюватиме вулиці та ринки міста і виявлятиме порушників, які торгують ранніми червонокнижними квітами. Це – щорічна операція, і минулого року Муніципальною вартою було складено п’ять адміністративних протоколів. Також за результатами тогорічної операції «Первоцвіт», спільно з екологічною інспекцією було складено два протоколи. Хочу зазначити, що з кожним роком усе менше вінничан торгують червонокнижними первоцвітами», – зазначив начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

Якщо ви стали свідком продажу червонокнижних рослин, прохання повідомите про це поліцію за тел. 102, відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60 або ж Ситуаційний центр: 067-4-102-101, повідомляють в міськраді Вінниці.

Що загрожує порушникам:

Ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією.

За один екземпляр незаконної зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).

ст 152 КУпАП – адміністративна відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, а також правил благоустрою територій населених пунктів. Порушникам загрожує штраф від 1360 до 1700 гривень.

Попередня публікаціяУ Вінниці з палаючої квартири пожежники врятували жінку. Відео
Наступна публікаціяНа Вінниччині 249 нових випадків COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я