Вінницький міський голова розповів, про низку реалізованих проєктів, які були спрямовані на залучення інвестицій, розвиток малого та середнього бізнесу та поліпшення взаємодії з громадським сектором на Міжнародній конференції «Міста та зміни: досягнення, перспективи». Конференцію організували в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

«По-перше, ми розробили з ПРОМІСом кілька важливих документів, які на сьогоднішній день успішно впроваджуються. А саме: Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької міської об’єднаної територіальної громади – вона діяла з 2017 до 2020 року, а також Програма розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки, яка була затверджена минулого року. По-друге, у тісній співпраці з експертами Проєкту ПРОМІС створено кілька дієвих інструментів та комунікаційних майданчиків для ефективної взаємодії влади та бізнесу. Важливо, що при їх розробці були застосовані принципово нові підходи, які відповідають викликам та вимогам сьогодення. Наприклад, ми одні із найперших в Україні запровадили механізм фінансової підтримки підприємців. Вже три роки ми компенсуємо частково відсотки за залученими кредитами для малого та середнього підприємництва за рахунок коштів міського бюджету, і це дозволяє стимулювати економічний розвиток», – каже Сергій Моргунов.

Як зазначив очільник міста, також в рамках співпраці з ПРОМІС було започатковано проведення освітніх заходів для підприємців у рамках Проєкту «Марафон можливостей для бізнесу».

У результаті проєкту «Відкрита регуляторна платформа» вдалось покращити регуляторне середовище. За результатами перегляду діючих регуляторних актів міської ради та її виконкому, було скасовано 16 рішень.

«Якщо говорити про інші напрямки роботи, то за підтримки ПРОМІС було створено міський простір хаб «Місто змістів», який став майданчиком для налагодження системного діалогу між громадськими організаціями, міською радою та усіма, хто зацікавлений у співпраці заради розвитку громади. На базі хабу об’єдналося близько 40 різних громадських організацій, де постійно проводяться активна робота. Важливий для нас проєкт – розробка бренду міста Вінниці у співпраці з агентством Fedoriv. І на сьогодні ми активно його впроваджуємо. Звичайно COVID-19 за останній рік уповільнив наші плани, але разом із тим ми уже їх підкоригували. І розуміємо, що як тільки у нас з’явиться можливість, ми будемо продовжувати розвивати ці проєкти», – додав міський голова.

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)

Довідка:

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Проект ПРОМІС впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Попередня публікаціяРятувальники попередили, у Вінниці та області ожеледь та налипання мокрого снігу
Наступна публікаціяУ Вінниці 181 новий хворий на COVID-19 за добу

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я