У Вінниці продовжують реставрувати музей Коцюбинського. Наразі ремонтують приміщення в адміністративній будівлі. У будівлі вже частково перекрили дах та триває облаштування нового теплопункту. Також частково замінили вікна та облаштували два санвузли, один з яких – для людей з інвалідністю.

«В адміністративній будівлі є виставкова зала де проходять мистецькі заходи, презентації та виставки. Також є фондове приміщення, у якому зберігаються близько десяти тисяч музейних предметів. Серед них є прижиттєві видання Коцюбинського. Також – 87 меморіальних предметів, які належали письменнику та його родині. Це листівки, які Коцюбинський надсилав з Італії своїм рідним, родинне дзеркало, метрична книга тощо», – каже директорка Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського Лариса Кравченко.

Реконструкція музейного комплексу розпочалась минулого року. Весь проект розрахований мінімум на три роки. Реконструкція містить кілька етапів. Перший вже завершений. Головні історичні будівлі вже оновлені. Це хата, комора та сторожка родини Коцюбинських. Тут важливо було зберегти об’єкти меморіальної спадщини, адже будівлі зводились ще два століття тому. Роботи проводились так, щоб максимально відновити первинний вигляд музейних будівель.

Наразі триває другий етап реконструкції — ремонт адміністративної будівлі. У ній вже частково перекрили та утеплили дах, підсилили балки перекриття та встановили газовий котел.

У планах – продовження перекриття даху, заміна вікон, внутрішні роботи тощо. Коли дозволить погода, розпочнеться утеплення будівлі, облаштування пандусу та інше.

Матеріали по темі:

У Вінниці реставрують музей Коцюбинського і готують інтерактивну експозицію.Фото

У Вінниці проведуть відкритий архітектурний конкурс на оновлення простору біля музею Коцюбинського

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині в пожежі загинула літня жінка та її 8 – річна онука
Наступна публікаціяНа Вінниччині можуть обмежити рух вантажівок по трасі М – 21

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я