У Вінниці триває виставка графічних та сгафітографічних робіт Олександра Пелешка. Відео

У Вінниці, в світлиці Вінницького обласного центру народної творчості, триває персональна виставка Олександра Пелешка «Лінія долі у графіці літ». В ній експонують графічні та сграфітографічні роботи митця. Відвідати експозицію можна до 23 лютого.

Художник володіє багатьма напрямками образотворчого мистецтва. Так поряд з традиційним олійним та акварельним живописом він працює в стилі воскового живопису (енкаустики) та авторській техніці, що поєднує в собі монументальну сграфіто і станкову графіку – гратографію, яку автор назвав «сграфітографія».

У творчому доробку митця нараховується близько 1000 картин, значна частина яких зберігається в  Ямпільському музеї образотворчого мистецтва та в приватних колекціях України, Польщі, Німеччини.

Нинішня персональна виставка Олександра Пелешка «Лінія долі у графіці літ»,  присвячується 65-річному ювілею від дня народження художника. Ще зі студентських років Олександр Пелешко розробляв свою авторську техніку «сграффіто-графію»:коли на дерев’яну основу шарами наноситься фарба різного кольору, потім, поступово знімаючи шар за шаром, художник створює потрібну колірну гаму, штрихуванням відчеканюючи об’єм. Більшість робіт, джерелом натхнення яких стали вірші Шевченка, зроблені в 1990-і, ще 11 дощок на козацьку тему – у 2013-2014 роках. На виставці також представлено  серії графічних картин, присвячених творчості Т.Г.Шевченка, героїчним подіям козацької доби та інших актуальних тем для українського народу, в тому числі й сьогодення: «Віє вітер,  повіває, по полю гуляє», «Випроводжала вдова свого сина», «Тече вода в синє море та не витікає», «О сестри, сестри…», «Молитва», «От де люди наша слава – слава України», «Різдвяна вечеря», «Ой діброво, темний гаю», «Гомоніла Україна, довго гомоніла», «Пішов козак нерозумний слави добувати,  та ін.

Всього на виставці представлено 41 картину художника.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я