У Вінниці на вулиці Соборній неподалік Костелу був помічений невеликий обвал під тротуаром. Учасники спільноти «Тіні. Вінниця» дослідили провалля через невеликий отвір на тротуарі біля будинку №37.

За словами дослідників обвал ґрунту під тротуаром стався перш за все через заміну кабельних мереж минулого року. Під час прокладання траншеї за допомогою спецтехніки могли зачепити склепіння тунелю внаслідок чого і стався невеликий обвал та просідання ґрунту на 1,5-2 метра. Всередині провалля було помітно різні шари ґрунту, фундамент будівлі та фрагменти цегли, яка так чи інакше пов’язана з кабельним колектором, а на глибині з можливим спуском до підземного тунелю. Вже за день дане провалля було засипано щебенем, а підземні секрети й досі залишились не розкритими.

Під будинком 1890 року побудови та навколо нього є декілька гілок підземних тунелів, які поєднуються між собою та починають свій шлях від Костелу Діви Марії Ангельської. Зокрема тут може проходити так званий «хід Чосновського» на глибині близько шести метрів від поверхні землі та за спогадами веде аж до Південного Бугу.

За словами вінничан на початку 90-х років минулого століття на Соборній у цьому квадраті не раз під землю провалювалась дорога та навіть дерева. Підземелля й досі нагадують вінничанам про своє існування. Декілька років тому на першому поверсі розміщувалась аптека, але наразі ніхто не орендує це приміщення, ймовірно у фундаменті є тріщини, а сама будівля просідає через вищезазначений підземний хід.

 

 

Попередня публікаціяВолодимир Гройсман в трійці лідерів довіри до політиків
Наступна публікаціяУ VinSmart стартував освітній проєкт «Безпечний тиждень»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я