Імунізація коронавірусної хвороби COVID-19 у 2021-2022 роках проходитиме в декілька етапів. На Вінниччині вакцинація здійснюватиметься на базі створених тимчасових пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації.  Для першого та другого етапу вакцинації буде залучено 20 бригад.

Першими вакцинуватимуться медичні працівники та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів.

Під час першого етапу вакцинації будуть залучені також військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

Другий етап  передбачає імунізацію медичних працівників та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо), вакцинуватимуть людей віком від 80 років.

Третій етап передбачає, що вакцинація торкнеться людей віком від 65 до 69 років та від 70 до 79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.

На четвертому етапі  залучатимуть до вакцинації людей віком від 60 до 64 років, дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на COVID-19. Вакцинуватимуть й інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID-19, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Також імунізація торкнеться осіб, які перебувають в місцях обмеження волі або слідчих ізоляторах та працівників місць обмеження волі.

П’ятий етап стосується вакцинації дорослих, віком від 18 та старших, за виключенням тих, що мають супутні захворювання, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID- 19, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Варто зазначити, що вакцини закуповуються коштом міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ та коштом державного бюджету.

В області впроваджуватимуть цикл навчальних тренінгів для працівників медичних бригад з імунізації. Навчання відбуватиметься напередодні впровадження кожного етапу вакцинації населення, повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА

Попередня публікаціяУ Вінниці зростає кількість хворих на коронавірус
Наступна публікаціяНа Вінниччині поліцейські витягли з узбіччя вантажівку, яка п’ять годин простояла в заметі

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я