Сьогодні, 27 січня, відбулася онлайн-презентація проєкту Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади лідерам громадської думки. Це план розвитку Вінниці на наступні 10 років, до розробки якого були залучені представники громадськості, влади, бізнесу, наукової спільноти, молоді, іноземних експертів та мешканців громади.
У Стратегії 3.0 напрацьоване нове бачення, принципи та пріоритети. Якщо в попередньому документі – «Вінниця-2020» головною тезою було «сучасне, комфортне, європейське місто успішних і усміхнених людей», то тепер Вінниця має стати містом-магнітом. Цій візії підпорядковані шість пріоритетів.
Вінниця останні десять років розвивалася згідно Стратегії розвитку 2020, яку вдалося успішно реалізувати. І на наступні десять років місто теж має мати документ, де були б зазначені ключові пріоритети розвитку громади. Спільно з експертами, фахівцями міськради та представниками громадськості було розроблено проєкт Концепції інтегрованого розвитку міста Вінниці до 2030 року та ухвалено у 2019 році.
В червні минулого року стартували обговорення Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року. Участь в обговоренні взяли представники міської ради, бізнесу, науковці та громадськість, а також були залучені швейцарські партнери. Заходи відбували в онлайн та офлайн режимах, а також опрацьовувалися письмові пропозиції, які надходили від вінничан.
Під час презентації проєкту Стратегії 3.0 міський голова Сергій Моргунов зазначив, що розробка нового документа – це була кропітка, системна робота з врахуванням існуючого досвіду стратегічного планування та нових сучасних тенденцій.
«Сьогодні у нас презентація фінального документа нової Стратегії розвитку до 2030 року. Фактично – це головний документ, який визначає, якою ми хочемо бачити вже об’єднану територіальну громаду, що ми хочемо досягти за ці десять років і яким чином ми це будемо робити.
Свого часу наша команда, ще коли міським головою був Володимир Гройсман, в 2011 році поставили перед собою амбітну на той час мету щодо забезпечення економічного розвитку міста Вінниці. І коли ми в 2013 році прийняли Стратегію «Вінниця-2020», її основна ідея була – це сучасне, комфортне, європейське місто успішних і усміхнених людей. Було багато скептиків до такої тези, але завдяки спільній праці територіальній громаді, ми останніх шість років є лідерами серед українських міст по комфортності життя.
Я вже неодноразово наголошував, що вінничани з гордістю ставляться до свого міста, і, за останніми опитуваннями, не менше 95% вінничан відчувають почуття гордості за своє місто. Однозначно ми не повинні зупинятися на цьому – і прийшов час ставити нові амбітні цілі, адже є багато нових викликів. Я переконаний в тому, що ми повинні успішно конкурувати з іншими територіальними громадами: як на національному, так і на регіональному рівні. Головним підходом у новій Стратегії – це візія, що ми маємо бути містом-магнітом. Стратегія формувалася протягом немалого періоду часу – не менше пів року, де в рамках дискусій висловлювали свої думки та визначали основні пріоритети та напрямки.
В 2019 році ми прийняли Концепцію інтегрованого розвитку до 2020 року, де теж є розуміння, на якому етапі ми сьогодні знаходимося і в якому напрямку нам необхідно рухатися. Сьогодні викликів стає все більше з погляду інтеграції приєднаних територій до стандартів міста Вінниці, адже площа міста збільшилася на 140 кв км. Я переконаний, що ця Стратегія, яку ми маємо прийняти на черговій сесію у лютому – це буде спільний результат роботи з експертами, громадськістю та мешканцями, яким не байдужа доля нашої громади.
Я закликаю усіх активно долучатися до обговорення і ваші коментарі будуть враховані, адже думка кожного вінничанина важлива», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.
Нет описания фото.
Возможно, это изображение (13 человек и текст «володимир Me... любов ковален... серrій матусяк Olha Remeshevska грина черната сергей тимощук галина якубович»)
Возможно, это изображение (12 человек и экран)
Нет описания фото.
Попередня публікаціяАнтимонопольний комітет розгляне справу що до цін ТОВ «Вінницягаз Збут»
Наступна публікаціяУ Вінниці патрульні зупинили водія під дією наркотиків на авто у розшуку

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я