Асоціація міст України та міські голови ініціювали зустріч з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем з питань підвищення цін на комунальні тарифи.

Участь у нараді взяли члени Асоціації міст України під головуванням Віталія Кличка, міський голова Вінниці Сергій Моргунов, мер Кривого Рогу Констянтин Павлов, Маріуполя Вадим Бойченко, Кропивницького Андрій Райкович, а також перший заступник міського голови Харкова Олександр Новак.

З боку Уряду Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, т. в. о. Міністра енергетики Юрій Вітренко, заступник Керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко, голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, голова правління НАК «Нафтогазу» Андрій Коболєв, народні депутати та інші поважні особи, – пише телеграм канал “Політична Арена Вінниччини”.

На зустрічі мери міст озвучили необхідність прийняття справедливих рішень на рівні держави:

– вжити термінових заходів щодо зниження ціни на природний газ для підприємств, які постачають теплову енергію для населення

– розширити програму державних субсидій

– передбачити механізм відшкодування різниці тарифів для теплокомуненерго з державного бюджету, не перекладаючи цей тягар на плечі територіальних громад.

Міські голови повідомили, що у результаті зустрічі домовились з урядовцями, що тарифи на опалення та гаряче водопостачання до кінця опалювального сезону підвищуватись не будуть. Ціна на газ для підприємств ТКЕ залишиться на рівні 6, 99 грн за кубічний метр – як і для побутових споживачів.

Також представники регіональної влади планують підписати Меморандум між Урядом, Асоціацією міст України та представниками Верховної Ради про алгоритм виведення сфери теплопостачання з кризи, пов’язаної з коливанням ціни на газ. У тому числі, щодо врегулювання питання різниці тарифів, а також відшкодування збитків підприємствам теплопостачання.

Представники Уряду запевнили, що Кабмін та міські голови дійшли згоди в питанні тарифів на тепло та гарячу воду.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками наради дав доручення Міністру розвитку громад та територій Олексію Чернишову, т. в. о. Міністра енергетики Юрію Вітренку, голові НКРЕКП Валерію Тарасюку, голові правління НАК «Нафтогазу» Андрію Коболєву до 25 січня за участю Асоціації міст України та заінтересованих органів державної влади підготувати та подати Кабінету Міністрів проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні.

Довідково. Голова Асоціації міст України – Київський міський голова Віталій Кличко, Голова Палати міських громад великих міст – Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Попередня публікаціяПонад 10 тисяч вінничан отримали допомогу за програмою «Вінничани важливі»
Наступна публікаціяУ Вінниці на Театральній загорілось електрообладнання в кабіні тролейбуса. Відео