У Вінниці урочисто відкрили оновлений музей Холокосту

Сьогодні, 16 грудня, у Вінниці урочисто відкрили музей Холокосту єврейського народу, повідомляють в ОДА Вінниччини. Експозицію виставлену у ньому назвали рядками з вірша А. Вергеліса «Камені Треблінки» – «камінь пам`яті, кинутий в небо». Подивитись експозицію можна у Вінниці за адресою пр-т Космонавтів, 20, в офісі Єврейської громади Вінниці.

Довгі роки експонати музею демонструвались в приміщенні на території колишнього цегельного заводу. Нині ж було вирішено перевести його саме до офісу на Космонавтів, адже тут зконцентровані численні культурні, мистецькі, історичні та релігійні об`єднання і фонди єврейських громад міста й області. Саме завдяки їхній спільній роботі та згуртованості було оновлено експонати музею, зібрано унікальні оригінальні матеріали з усієї Вінниччини, оприлюднено нові історичні дані та авторські дописи як свідків холокосту, так і дослідників, що займаються цією тематикою.

Одна з учасниць заходу – відома вінничанка, свідок холокосту, заступник голови Вінницького товариства колишніх в’язнів гетто, концтаборів та їх рятівників Циля Аронівна Краснер  – була однією з тих, кого у роки Другої світової війни врятували від смерті наші земляки, яких, згодом, від імені єврейського народу величали «Праведники світу» – їм, до речі, у музеї відведено окрему велику експозицію. Документи, речі, зразки побуту, фотографії та інші предмети представлені у музеї.

«Сьогодні й наша Вінниччина вносить свій вклад у збереження пам’яті про цих мужніх людей, які робили все для того, щоб врятувати життя іншим, незважаючи на стать, вік і національність» – сказав керівник музею Леонід Трахтенберг.

Заступниця начальника Управління у справах національностей та релігій ОДА Алла Ратинська від імені обласної державної адміністрації подякувала як Леоніду Михайловичу, так і усім, хто долучився до організації музею, до збереження експонатів та відновлення історичної пам`яті.

 «На Вінниччині понад 2 тисячі єврейських захоронень, багато з яких вже занедбано, і наша спільна робота – зберегти хоча б те, що є, упорядкувати, відновити і передати нащадкам історичну правду про життя євреїв на Вінниччині» – сказала пані Алла.

Дякували за сприяння в створенні музею Благодійному фонду «Християни Ізраїлю в Україні», «Обласному Товариству єврейської мови та культури», БФ «Хесед – Емуна», головному рабину області пану Шаулю Горовіцу та всім, хто виявився небайдужим до збереження пам`яті про жертв геноциду єврейського народу, і хто оберігає пам`ять про них, віддаючи історичну справедливість сучасникам і нащадкам.

Музей відкрито для всіх бажаючих. Вхід – безкоштовний.

Попередня публікаціяПерший в Україні рок-шоп «Мобі Дік» відкритий ще у 1991 році досі підкорює поціновувачів рок-музики унікальними товарами. ФОТОРЕПОРТАЖ
Наступна публікаціяАварія під Вінницею, Skoda зіткнулась з Audi Q7 яку викинуло на зустрічну смугу під DAF під

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я