У рамках реалізації національного превентивного механізму представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у центральних областях Валерієм Ольховим, регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Олегом Левицьким та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Наталею Гурковською здійснено моніторинговий візит до Вінницького апеляційного суду.

Під час моніторингового візиту встановлено, що Вінницький апеляційний суд розміщений в триповерховій будівлі 1957 року забудови, приміщення суду належить державі в особі Державної судової адміністрації України та з 1994 року знаходиться в повному господарському віданні Вінницького апеляційного суду. На вході до приміщення встановлено пандус та кнопку виклику персоналу в зоні досяжності особи на візку, позначено місце для паркування людей з інвалідністю.

На сходинках будівлі нанесено попереджувальні контрастні смуги по краях сходинок. На першому поверсі облаштовано санітарний вузол відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Встановлено таблички з нумерацією кабінетів, разом з тим відсутні тактильні елементи доступності. В залах судових засідань №1 та №3 встановлені стаціонарні огородження для розміщення підсудних з органічного скла загальними розмірами по 2.88 кв.м, що не може забезпечити тримання 4 і більше осіб (при нормі на одну особу 0.8 кв.м), лави для розміщення підсудних (засуджених) осіб прикріплені до огородження. Працівники суду пройшли практичний курс з української жестової мови для надання основної допомоги з документами та орієнтацією у приміщенні суду.

Разом з тим, моніторинговою групою встановлено що приміщення суду немає кімнати для роботи адвоката з підсудними (засудженими), камери для підсудних мають площу менш як 4 м², що не відповідає нормам ДБН, а також відсутня достатня кількість камер для утримання підсудних, які очікують засідання, з розрахунку 3 камери на одну залу судового засідання. Відсутня вентиляційна система, що обмежує доступ свіжого повітря для підсудних, які перебувають під вартою в камерах. В аптечці першої допомоги виявлено прострочені лікарські засоби, кварцування в камерах не здійснюється.

За результатами моніторингу буде направлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень, повідомляють на сайті Уповноваженого з прав людини.

Зображення може містити: у приміщенні

Попередня публікаціяУ Вінниці патрульні рятували водія з цукровим діабетом
Наступна публікаціяНові карантинні обмеження, від 19 грудня у Вінниці не проводитимуть весілля, не працюватимуть ресторани, кафе, музеї