У Вінниці, сьогодні, 1 грудня відновив свою роботу режимний блок відділення № 9 судово-психіатричної експертизи для слідчозаарештованих та незаарештованих підекспертних. Перша заступниця голови ОДА Наталя Заболотна та заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк ознайомилась з роботою експертів в осучасненому відділенні та умовами перебування підекспертних осіб, повідомляють в ОДА Вінниччини.

Як зазначила Наталя Заболотна, відділення оснащене і відремонтоване за усіма сучасними стандартами, відповідно до існуючих вимог, в тому числі, з урахуванням прав людей, які тут перебувають.

«В палатах здійснюється постійне відеоспостереження за належним дотриманням законодавчих норм, особливо важливим є те, що відеонагляд здійснюється з дотриманням права підекспертних осіб на приватність. Сьогодні це найкраще таке відділення в Україні. Варто зазначити, що в нашій державі подібних відділень вкрай мало», –  зауважила перша заступниця голови ОДА.

Наталя Заболотна наголосила на тому, що функціонування режимного блоку відділення № 9 судово-психіатричної експертизи – це можливість комунальному некомерційному підприємству «Вінницька обласна психіатрична лікарня» додатково надавати послуги мешканцям інших областей і отримувати за це кошти. Відтак, лікарі мають можливість працювати в сучасному закладі і розвивати цей напрям надалі:

«Відділення має плани на майбутній розвиток. Я переконана, що спільно з депутатським корпусом обласної ради, усвідомлюючи потребу розвитку наших комунальних закладів, ми будемо розширювати спектр послуг, які вони надають».

Своєю чергою, директор КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня імені академіка Ющенка» Софія Кучерук зазначила, що відділення № 9 – це відділення стаціонарної психолого-психіатричної комплексної експертизи для слідчозаарештованих і для не заарештованих підекспертних:

«Відділення № 9 судово-психіатричної експертизи створене у 1946 і з того часу забезпечує проведення усіх видів судово-психолого-психіатричних експертиз: первинних, додаткових, повторних – як амбулаторних, так і стаціонарних, комплексних експертиз; в кабінеті слідчого, в залі судового засідання, виїзних, заочних, посмертних; різним категоріям випробуваних – як підозрюваним, так і свідкам та потерпілим».

Софія Кучерук повідомила, що в 2010 році розпочалася реконструкція і реставрація цього відділення. Підставою послужив припис прокуратури про неналежне перебування підекспертних.

За її словами, протягом цього часу, з 2010 року, місцевим бюджетом було виділено 9 млн 622 тис. грн. За цей період, згідно з вимогами і стандартами, виконано реконструкцію і реставрацію відділення. Всі роботи виконані згідно  вимог чинного законодавства про умови перебування підекспертних. Відділення розраховане на тридцять ліжок, є вісім палат – для слідчозаарештованих і для незаарештованих осіб.

«Відсьогодні ми розпочинаємо приймати підекспертних на стаціонарну судово-психіатричну експертизу за рішенням суду. Проводитимемо експертизу як у кримінальних, так і у цивільних справах, це різні види експертизи, в тому числі, посмертна. Для підекспертних нашої області ці послуги будуть безкоштовними, для мешканців інших областей — платними, залежно від специфіки кожної окремої експертизи», – резюмувала Софія Кучерук.

Загалом в Україні стаціонарна судово-психіатрична експертиза проводиться в Києві, Львові та Одесі. Відсьогодні в Україні повноцінно працюватиме чотири таких відділення.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я