Нагадаємо, що ще 14 квітня рятувальники Вінницької області вирушили у зону відчуження біля Чорнобильської АЕС.  Допомагати колегам боротися з вогнем вирушили 36 рятувальників із семи районів області. А вночі 19 квітня ще понад сто осіб та майже три десятки спецтехніки з Вінниччини вирушили на допомогу колегам.

Візуальна ода мужності пожежних, які три тижні, ризикуючи життям та здоров’ям, виборювали у вогню право Зони на відродження. І перемогли. Саме так свою художню роботу – колаж «EcoPrzewalskii», зроблений із тисячі фотографій ліквідації масштабних пожеж на території Зони відчуження у квітні 2020 року, охарактеризувала майстриня Олеся Геращенко.

На картині зображений символ регенерації Чорнобилю після катастрофи 1987 року – кінь Пржевальського. Більше 20-ти років тому саме ліси чорнобильської зони стали прихистком для 36 тварин цього вимираючого виду. Сьогодні ж, у Зоні їх налічується вже біля 150.

Хоч Чорнобильська зона і повертається до свого природного стану, проте пожежі, які щороку спалахують у цих лісах, продовжуть нести загрозу як для тварин, так і для людей. Тож, щоб нагадати світові про героїв сьогодення, які ліквідовують пожежі на території Зони відчуження, у Національному музеї «Чорнобиль» створено інтерактивний музейний мультимедійний науково-інформаційний проект – постійно діючу віртуальну виставку «ВОГОНЬ ЧОРНОБИЛЯ 1987-2020».

Зокрема, у розділі «Природний заповідник» можна знайти художній колаж, зроблений із тисячі фотографій ліквідації лісових пожеж у Чорнобильській зоні, який авторка Олеся Геращенко присвятила мужності українських вогнеборців.

Детально роздивитися художній колаж, максимально збільшивши зображення, можна на сайті музею за посиланнямhttps://sites.google.com/view/chornobylfire/чорнобильська-зона/природний-заповідник

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці правоохоронці викрили нарколабораторію. Фото
Наступна публікаціяПроект «Культура онлайн» на Вінниччині, розклад на тиждень

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я