У Вінниці проаналізували виконання бюджету громади за 9 місяців. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Під час засідання виконкому міської ради директорка департаменту фінансів Наталія Луценко підбила підсумки виконання бюджету Вінницької міської ОТГ за дев’ять місяців поточного року. За звітний період до бюджету надійшло 3039,7 млн грн. А видатки бюджету склали 2,9 млрд грн, що відповідає потребі, заявленій головними розпорядниками коштів.

У травні поточного року на черговій сесії міської ради було внесено зміни до бюджету Вінницької міської ОТГ на 2020 рік, які були викликані пандемією коронавірусу та низкою карантинних заходів та обмежень. Тоді було скориговано дохідну та видаткову частини.

Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 94 % всіх доходів. До загального фонду надійшло 2845,2 млн грн, в тому числі 2289,8 млн грн за рахунок власних доходів та 555,4 млн грн за рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів.

«Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок та плата за землю, які закумулювали у звітному періоді 93 % всіх власних доходів загального фонду. Щодо трансфертів з державного та обласного бюджетів, то із загальної суми 555 млн грн, які надійшли до бюджету, основними є освітня та медична субвенції», – каже директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

По власних доходах загального фонду забезпечено виконання плану звітного періоду та по частині з них досягнуто зростання порівняно з минулим роком. Зокрема, податок на нерухоме майно наповнив бюджет на суму 53,7 млн грн, що на 9 % більше, ніж у 2019 році.

«Разом з тим, по окремих напрямках маємо суттєве зменшення надходжень порівняно з показниками минулого року, що є результатом карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19 та надання підтримки бізнесу в умовах пандемії», – зазначила Наталія Луценко.

Видатки бюджету за звітний період склали 2944,6 млн грн, що відповідає потребі, заявленій головними розпорядниками коштів. Це забезпечило стабільне функціонування бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та транспорту. Порівняно з минулим роком видатки за рахунок власних доходів зросли на 5 %, а за рахунок трансфертів – зменшилися.

80 % всіх видатків – це видатки загального фонду. Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як освіта, охорона здоров’я, житлово-комунальне господарство та транспорт, на їх утримання у звітному періоді було направлено 1741,5 млн грн або 76,1 % всіх видатків.

Характерною рисою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість. Пріоритетними при фінансуванні залишаються захищені статті бюджету. Видатки по більшості галузей мають стриману динаміку по відношенню до минулого року, що пояснюється як наявністю карантинних обмежень, так і необхідністю економного і раціонального використання коштів.

Разом з тим, окремі галузі отримують дещо більше коштів бюджету порівняно з минулим роком. І для цього є відповідні підстави. Так, на галузь «Охорони здоров’я» в 2020 році за рахунок коштів бюджету громади (без врахування медичної та інших субвенцій) передбачено 194 млн грн проти 87 млн грн в 2019 році, тобто вдвічі більше, з них 83 млн грн направлено на заходи по забезпеченню готовності закладів для надання допомоги хворим на COVID- 19.

У звітному періоді видатки охорони здоров’я за рахунок коштів бюджету громади склали 137,7 млн грн, в тому числі на заходи по COVID-19 – 75,5 млн грн. «Це показники станом на 1 жовтня 2020 року. На черговій сесії міської ради від 09 жовтня 2020 року видатки на охорону здоров’я збільшено на 83,0 млн.грн.. Це видатки на розширення ліжкового фонду для лікування хворих на COVID-19, придбання необхідних медикаментів, засобів індивідуального захисту, виплату муніципальної надбавки медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19», – зазначила Наталія Луценко.

Видатки спеціального фонду за звітний період склали майже 657 млн грн. Це дещо менше порівняно з показниками 2019 року.

Частка видатків бюджету розвитку в загальному обсязі видатків бюджету склала 17 відсотків.

«Сьогодні ми продовжуємо працювати над виконанням бюджету 2020 року. Враховуючи, що річний план по власних і закріплених доходах загального фонду за звітний період виконано на 73,8 % при нормі 75 %, основним завданням сьогодні є мобілізація зусиль, направлених на виконання планових показників перш за все по податку з доходів фізичних осіб, платі за землю та платі за надання адміністративних послуг», – каже Наталі Луценко.

«Зараз місто входить у достатньо жорсткі умови, пов’язані із боротьбою з коронавірусом. Це великі виклики. Ми маємо враховувати додаткове навантаження на фінансування галузі охорони здоров’я, підтримку соціальної сфери і транспортної компанії, якщо, наприклад, будуть ще більш суттєві обмеження, які стосуються перевезення пасажирів в умовах пандемії. Враховуючи нашу вчорашню зустріч з представниками малого і середнього бізнесу, я вважаю, що ми готові розглядати різні можливості підтримки малого і середнього бізнесу в умовах пандемії, з іншого боку варто і пам’ятати про належну сплату місцевих податків та зборів і про необхідність реєстрації працівників», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Попередня публікаціяМер привітав працівників радіо і телебачення з професійним святом
Наступна публікаціяУ Вінниці поліцейські розшукують Сухоносова Федора за підозрою у вчиненні тяжкого злочину

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я