Ветерани з усієї Вінниччини вже не отримають лікування, а єдиний госпіталь готується під COVID

В четвер, 5 листопада під Вінницьким обласним клінічним госпіталем для ветеранів зібрався чималий натовп з лікарів, медперсоналу, ветеранів та громадських активістів. Всі ці люди прийшли під стіни шпиталю, через дії керівництва медзакладу направлені на перепрофілювання його у ковідний. Пацієнтів уже не приймають. Попри заяви керівника ОДА Сергія Борзова, що ветеранський шпиталь стане останнім закладом який перепрофілюють, керівник шпиталю, на думку активістів намагається вже укласти договір з НСЗУ.

Тим часом, директор госпіталю Валерій Бабійчук що вийшов на спілкування пояснює, госпіталь треба підготувати. І розповідає про зустріч з представниками НСЗУ.

«Ми вчора говорили, що коли буде така ситуація що потрібно буде ложити хворих вліво – вправо в любий лікувальний заклад. Скажіть будь ласка, ви завтра прийдете спитаєте, де ти був. Чому ти не зробив за цей період нічого. Тобто, ти не підготував госпіталь до прийома», – каже Валерій Бабійчук.

Медперсонал не підтримав керівника

На сходах під центральним входом до шпиталю розгорілась бурхлива суперечка, керівниця профкому кричала на лікарів та персонал лікарні. За її словами, на загальних зборах ніхто з них не був проти планів керівництва.

«Коли ми збирались ви всі мовчали, всі! Ніхто не виступив, нічого не сказав», – зі сльозами кричить жінка.

За словами медпрацівників, їм перепрофілювання не потрібне, бо тоді лікарі спеціалісти лишаються без роботи, а хто буде лікувати їх пацієнтів. Частину медпрацівників вже відправили у відпустку за власний рахунок.

Госпіталь іще не ковідний, а ветеранів на лікування уже не приймають

Шпиталь у якому лікують ветеранів один на всю область, а як кажуть самі ветерани що зібрались під його стінами, на лікування уже не потрапити – не приймають. Чому? Бо звільняють місця, адже керівник дуже хоче отримати ковідне фінансування. Нарікають, подітись ветеранам більше нікуди.

За словами, ветерана АТО, «кіборга», волонтера та громадського діяча, Андрія Грачова, вчора 4 листопада в госпіталі були представники НСЗУ.

«Я так зрозумів, що просто готують госпіталь під перепрофілювання на ковідних хворих. А що далі буде? Далі виходить, вчора, ми бачили хлопця який стоїть і каже, я все розумію але мені треба лікуватись. Мені погано, мені болить серце…. Але його не беруть на лікування. Справа в тому, а куди дівати цих хлопців. Зараз тут пусті відділення стоять. Повністю одне крило закрите», – каже Андрій Грачов.

Гроші ковідного фонду на Вінниччині так і не освоїли, а 80 ліжок не врятують область

Загально Вінницька область має 18 тисяч учасників бойових дій з 2014 по 2020 рік. Разом з тим, якщо взяти середньо статистичні дані то за рік в госпіталі отримують лікування близько семи тисяч. При цьому департамент та керівництво шпиталю оголосили, що у них немає іншого плану окрім як розмістити, на території медзакладу для ветеранів, 80 ліжок для пацієнтів з ковідом, про це розповіла, голова наглядово координаційної ради громадських організацій волонтерів при ВМКЦ ЦР, Олена Верлан – Кульшенко.

«По перше, Вінницька область знаходиться на кордоні і ці ветерани вони одночасно є резервістами і у разі небезпеки вони виходять на захист країни, маючи хронічні захворювання, не маючи можливості реабілітації. Ми цим зменшуємо обороноздатність Вінницької області. По друге, коли ми говоримо про 80 ліжок, якщо в цілому порахувати то 80 ліжок навіть на шість місяців, не рятує всю область. Третє, на сьогоднішній день ще не готові ті заклади охорони здоров’я які вже законтрактували. Тому виникає питання, а навіщо контрактувати додаткові заклади, якщо у тих іще перше, не освоєні кошти. Друге, вони не запушені в роботу і третє, не готовий медичний персонал який буде працювати в тих закладах», – каже Олена Верлан -Кульшенко.

Що до не освоєних коштів, Олена Верлан пояснила, що на область було виділено 13, 5 мільйонів гривень, на кисневі станції та інші потреби хворих, а освоїли лише 117 тисяч.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я