Працівники Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області завершили ревізію фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради». За період з 01.01.2017 по 31.07.2020 виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 1 млн грн.

Зокрема, установлено, що низка підрядних організацій виконувала роботи з капітального та поточного ремонтів приміщень лікарні, ремонту мережі електропостачання та благоустрою прилеглої території. Аудитори провели контрольні обміри і обстеження виконаних робіт та встановили необґрунтоване завищення підрядниками їх обсягів та вартості на суму понад 460 тис. грн та подальшу оплату лікарнею у повному обсязі. Завдяки аудиторам наразі порушення повністю усунуто.

У двох відділеннях лікарні онкогематології та ендоскопічної хірургії та відділенні для недоношених дітей без лікарських призначень хворим (щодо проведення маніпуляцій та видачі пігулок хворим) за відповідними звітами списано на лікування лікарських засобів на загальну суму понад 210 тис. грн.

Виявлено й випадки безпідставного спрямування лікарнею бюджетних коштів у розмірі понад 200 тис. грн на виплату заробітної плати  лікарям-інтернам за фактично невідпрацьований час у лікарні, позаяк ті проходили інтернатуру в інших закладах охорони здоров’я, в яких медична допомога надається дорослому населенню.

Крім того, без будь-якого нормативно-правового обґрунтування лікарнею отримано 130 тис. грн у вигляді плати за лікування та перебування 42 дітей в стаціонарі згідно з заявами їхніх батьків (опікунів), тоді як медична допомога мала б надаватися їм на безоплатній основні, що гарантовано Конституцією України, відповідною постановою Уряду не належить до платних послуг.

Ще майже 160 тис. грн витрачено на оплату праці та відрахувань єдиного соціального внеску працівникам Лікарні через встановлення, нарахування та виплату працівникам доплат, за лікування хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, за відсутності таких хворих.

За недотримання законодавства з фінансових питань 4 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

До лікарні застосовано фінансову санкцію у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Про результати ревізії поінформовано Вінницьку обласну раду, Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Повідомляємо, що зателефонувавши на «телефон довіри», який функціонує щодня, крім вихідних та святкових днів, з 09:00 до 18:00, а в п’ятницю з 09:00 до 16:45, кожен громадянин може повідомити про факти незаконного використання посадовими особами підприємств, установ та організацій бюджетних коштів. («Телефони довіри»: (044) 484-69-45 – апарат Північного офісу Держаудитслужби, (0432) 66-28-96 – Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області).

Крім того, в Управлінні за номером (0432) 66-14-56 діє пряма «антикорупційна лінія», за якою можна повідомити про випадки зловживання посадовими особами Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області службовим становищем, повідомляє прес-служба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я