Після місцевих виборів можуть об’єднати області. Чи залишиться Вінниця обласним центром?

Нардеп Сергій Соболєв, в ефірі одного з національних телевізійних каналів сказав, що приєднання одних областей до інших, може статися після місцевих виборів у жовтні.

Під час дискусії в ефірі народний депутат від “Батьківщини” Сергій Соболєв наголосив, що в державі, після проведення місцевих виборів 25 жовтня, цілком можливе об’єднання кількох областей в одну.

Відповідатимуть за такі дії, коаліції у новообраних обласних радах, якщо їх сформують певні політичні сили.

Сергій Соболєв зазначив:

“Укрупнення областей, тобто, об’єднання кількох в одну, цілком можливе. Ми це бачимо на прикладі укрупнення районів. Ініціюватимуть цей процес у парламенті, а відповідатимуть за нього коаліції більшості у новообраних обласних радах”.

Народний депутат також навів можливі варіанти такого процесу на прикладі Івано-Франківської, Львівської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

“Наприклад, коли більшість у Верховній Раді прийме таке рішення, то чи погодяться у Івано-Франківську стати містом обласного підпорядкування у Львівській області, фактично, районним центром. І що буде зі статусом депутатів облради після цього?

Візьмемо ще один приклад, Запорізьку і поки що Дніпропетровську область. Така ж доля чекає і на моє рідне Запоріжжя. Ми (у Запоріжжі, ред.) знаємо чим це загрожує. Це почнуться чвари через повноваження, через наповнення місцевих бюджетів”, – сказав Сергій Соболєв.

В ефірі передачі народний депутат зазначив, що таке укрупнення областей обговорюється на вищих щаблях нинішньої влади. А відповідатимуть перед людьми новообрані місцеві депутати.

Що ж стосується Вінницької області, то в останні два роки спостерігається певний відтік державних структур, які об’єднують за регіональним принципом (декілька областей) з центром управління в іншій області. При чому не у Вінницькій. Що може свідчити про плани центральної влади створити так званий Подільський регіон, але центром регіону буде не Вінниця.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я