Вінницькі прихильники Олега Ляшка провели партійну конференцію, на якій офіційно висунули кандидатів у депутати місцевих рад.

Очолив список «ляшківців» до обласної ради чинний її депутат Тарас Кобець, який за роки минулої каденції потрапляв до уваги ЗМІ у трьох випадках.

Перший – коли став одним з дієвих осіб «палацового перевороту» зсунувши з посади керівника Вінницької міської організації Антона Бойдаченка та сівши на його місце.

Другий – коли став фігурантом корупційного скандалу.


Читати: Депутата обласної ради від Радикальної партії Ляшка Тараса Кобця засудили за корупцію


Третій – коли «вибив» з обласного бюджету немаленькі гроші на видання 12 томів творів свого батька.

Фото з сайту Апеляційного суду Вінницької області

Новина про корупційне правопорушення обласного депутата і судовий вердикт опублікований навіть на офіційному сайті Апеляційного суду Вінницької області.


Читати: Депутат Вінницької обласної ради Тарас Кобець сплатить штраф за порушення закону


Чому Олег Ляшко погодився на такі репутаційні ризики у Вінницькі області? Обравши лицем своєї партії фігуранта корупційного скандалу?

Версія перша. Тому що розуміє, що його партії у Вінницькій області нічого не світить. Про що нижче.

Версія друга. Це вже стала традиція “радикалів” у Вінницькій області.

Адже сам Олег Ляшко у 2011 році називав мера Немирова Віктора Качура – засновником “Партії регіонів” в Немирові.


Читати: На засіданні сесії Верховної Ради Олег Ляшко звинуватив колишнього міського голову Немирова, що під Вінницею, Віктора Качура, у тому що той один з засновників районного осередку Партії Регіонів.


Пізніше, в одному з інтерв’ю називав того ж Качура “махровим хабарником” та “бандитом”.

А вже через пару років Віктор Качур… очолив партію Олега Ляшка у Вінницькій області. А ще через пару років Олег Ляшко допоміг Віктору Качур втретє стати мером Немирова. Ось як цю новину проілюстрували на телеканалі ICTV в програмі “Надзвичайні новини”Ляшко допоміг колишньому зеку втретє стати мером Немирова

Про політичні шанси

В обласному центрі РПЛ «не світить» нічого, і соціологічні агенції не називають її навіть серед тих партій, які перебувають у зоні статистичної похибки. Але до обласної ради «радикали» пройти теоретично можуть, адже за даними моніторингу громадської думки показник довіри до них сягає 4,6%. На думку експертів, місцеві вибори 2020 можуть стати останніми для партії Олега Ляшка у Вінницькій області, після ймовірного програшу РПЛ може перейти в лігу вічно непрохідниї політичних проектів, принаймні на території Поділля.

Який інтерес у Ляшка до Вінниччини?

Навіщо взагалі «ляшківцям» гратися у заздалегідь програшну гру за доступ до важелів управління Вінниччиною?

А тому, що у пана Ахметова, окрім партії Ляшка, не залишилося на Вінниччині прямих агентів. Усі інші партії, які мають шанси на потрапляння до обласної ради не фінансуються з фондів «Метінвесту», а тому будуть вести самостійну політику.

У цьому контексті Вінниччину можна було і проігнорувати, якби не одно «але» – відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, яке відбудеться наступного року. Між тим, агрохолдинги, власником яких напряму або опосередковано є саме Ахметов, входять у десятку найбільших власників землі в Україні. І саме Ахметов примусив депутатів голосувати за зняття мораторію на продаж землі. Отже, має погано приховані наміри заходження на цей перспективний ринок.

Тож інтерес «ляшківців» (Ахметова) саме до Вінницької обласної ради є більш, ніж зрозумілим. Якщо не формувати навколо себе більшість (для цього у них не вистачає ані рейтингу, ані кадрового потенціалу), то, принаймні, тримати руку «на пульсі» обласного політичного життя. І, тільки-но відкриється ринок, створити на базі партії своєрідну «біржу», яка контролюватиме появу вільних дільниць, одночасно створюючи максимально сприятливі умови для «інвесторів» з боку структур Рената Леонідовича.

Тому – не слід особливо зважати на усі волання Олега Ляшка про неприпустимість продажу української землі. Все це – на публіку. А серйозні люди серйозно і з великими грошима вирішуватимуть більш буденні питання.

Фінансових ресурсів для скуповування вінницької землі у пана Ахметова, навіть у порівнянні з місцевими агробаронами, – вистачить.

Сумно, що саме сільське населення (у Вінниці рейтингу у РПЛ немає жодного) руками своїх же виборців тягне себе у земельну кабалу до Ахметова.

Попередня публікаціяУ Вінниці на Водоканалі встановили новий острівець безпеки
Наступна публікаціяКандидат у мери Ладжина від “Партії Вінничан” розказав про екологічну стратегію розвитку міста