За останні 14 днів у місті зареєстровано 373 нових випадки інфікування коронавірусом (при нормативному показнику для Вінниці не більше 148). Ще з понеділка, 31 серпня, у МКЛ №1 розширили до 200 кількість ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19. Зараз розпочалась робота над розгортанням додаткових ліжок в 3-й міській лікарні – тут їх буде створено 100. Про це сьогодні розповів міський голова Сергій Моргунов під час онлайн брифінгу.

По нормативах, визначених міністерством охорони здоров’я, приріст за добу нових хворих на коронавірус для Вінниці не має перевищувати 10 випадків. Але у місті за останні дні реєструється щодня від 20 до 40 нових хворих на COVID. Це створює надзвичайно загрозливу ситуацію, яку місто всіма зусиллями намагалося уникнути – потрапляння Вінниці до «помаранчевої» або й «червоної» зони карантину та надмірного навантаження на міську систему охорони здоров’я.

«З понеділка, 31 серпня, у зв’язку із збільшенням кількості пацієнтів, що потребують госпіталізації, ми збільшили в міській клінічній лікарні №1 кількість ліжок для лікування хворих на COVID до 200. І навіть при такому збільшенні на сьогодні тут зайнято 75% ліжок. Змінено і маршрут госпіталізації пацієнтів: МКЛ №1 і опорні районні лікарні чергуються при прийомі пацієнтів. Люди з Вінницького району лежать у нашій міській лікарні і навпаки – мешканці міста Вінниці лікуються у Центральній районній лікарні Вінницького району. На сьогоднішній день у «районці» розгорнуто 96 «ковідних» ліжок, – каже міський голова Сергій Моргунов. – Минулого тижня з незрозумілих для нас причин, коли там було зайнято лише 26 «ковідних» ліжок – пацієнтів з Вінниці чомусь відмовлялись приймати. Хоча всі опорні лікарні області, визначені для лікування хворих на коронавірус, мають згідно з Наказами МОЗ у разі наявності вільних місць приймати пацієнтів з будь-якого району та будь-якого міста. І наша міська лікарня №1 так працює з початку епідемії. Наприклад, на сьогодні тут лікують 8 жителів з районів області».
Крім того, в перелік закладів по наданню допомоги хворим на коронавірус включений міський пологовий будинок №2 – і тут є додатково 25 ліжок.

Мер повідомив, що зараз розпочалась робота над розгортанням додаткових ліжок в 3-й міській лікарні – тут їх буде створено 100. На це додатково виділяється 4,7 млн грн з міського бюджету. А департамент охорони здоров’я міської ради звернувся до Вінницької ОДА щодо включення МКЛ №3 в перелік закладів по наданню допомоги хворим на COVID-19. Окрім того, на серпневій сесії міської ради було виділено 26 мільйонів гривень для забезпечення всіх медичних закладів міста Вінниці необхідним устаткуванням, засобами індивідуального захисту та ліками, щоб підготуватися до другої хвилі коронавірусу.

«Таким чином, ще одна міська лікарня буде лікувати хворих на коронавірус. Але як показує практика – третина пацієнтів наших вінницьких міських лікарень – це мешканці з усієї області. Наголошую, для мене, нашої команди, медиків міста Вінниці – важливі всі люди, які проживають не тільки у місті Вінниці, а й у Вінницькій області. Ми готові надавати їм необхідну фахову допомогу. Але було б добре, якби і обласна влада на базі своїх медичних потужностей розгорнула додаткові місця для прийому пацієнтів на коронавірус. Наприклад, обласна лікарня ім. Пирогова, яка досить добре оснащена, могла би створити додаткові ліжкомісця для лікування хворих на коронавірус. Так само і обласний диспансер радіаційного захисту. І така практика по обласним лікарням в інших регіонах держави існує. Я переконаний, що при розгортанні всіх цих потужностей і спільній сконсолідованій роботі, ми втримаємо удар 2-ї хвилі пандемії», – зазначив Сергій Моргунов.

Міський голова наголошує, що у жодному випадку «розслаблятись» не можна, бо епідемія посилюється. На жаль, бізнес в окремих випадках ігнорує заходи безпеки. Наприклад, упродовж серпня фахівці Вінницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області провели у місті понад 870 моніторингових обстежень різних суб’єктів господарської діяльності: магазинів, ринків, закладів громадського харчування. І склали 62 протоколи про адміністративні правопорушення щодо не дотримання санепідправил, повідомляє Вінницька міська рада.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я