За січень-липень 2020 року вінницькі власники нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, перерахували до бюджету 88 млн 472,3 тис. грн податку. За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області, Олега Мартинюка прогнозовану суму перевищено на третину або більш ніж на 22,0 млн грн. 

Поряд із цим, проти надходжень аналогічного періоду минулого року сума перерахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зросла на понад 8,4 млн грн. або на 10,5 відсотків.

Нагадаємо, що зазначений податок у повному обсязі зараховується до доходів місцевих бюджетів. При чому, майже 73,3 відсотки загальних надходжень податку на нерухомість або близько 66,1 млн грн. сплатили юридичні особи. Решта – це внесок громадян

Олег Мартинюк нагадує, що до 1 липня 2020 року повідомлення – рішення про суму нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, були надіслані усім громадянам – власникам «понаднормових» квадратними метрів житлової площі. Відтак, упродовж 60 календарних днів, з дня отримання таких повідомлень, вони зобов’язані перерахувати суму податку на зазначені у повідомленні реквізити. 

Додамо, що норми, за які не сплачується податок на нерухомість, встановлені п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України. Приміром, не є платниками даного податку власники квартир до 60 квадратних метрів і власники житлових будинків, якщо їх площа не перевищує 120 квадратних метрів. Якщо фізична особа має у власності одночасно і квартиру, і будинок, то 180 квадратних метрів спільного метражу також не підлягає оподаткуванню, повідомляє сектор пресслужби ГУ ДПС у Вінницькій області.

 

Попередня публікаціяНа Вінниччині виявили незаконний кар’єр
Наступна публікаціяУ Вінниці відкрили нову школу у мікрорайоні Поділля за участі Гройсмана та Моргунова. ФОТОРЕПОРТАЖ

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я