Вінницька родина гончаря та керамістки відроджує мистецькі традиції та створює власний неповторний стиль. Відео-фото

Це життєва історія, про різнопланово талановиту вінницьку родину та їх творчість. Самі вони описують себе, в публічному просторі офіційної сторінки у Фейсбук та своє захоплення, наступним чином: – «Керамічна майстерня «Ївга» – це родина гончаря і кераміста Михайла Діденка та художника і кераміста Юлі Гушул. Нас об’єднує не тільки любов до глини, але й троє донечок – Єва, Юнона та маленька Ївга. Ми створюємо авторську кераміку та проводимо майстер-класи для дітей і дорослих.»

Юлія Гушул, самобутня художниця, що створює авторську кераміку просякнуту народною самобутністю і пише яскраві етно-картини. В минулому шеф-редакторка популярного київського видання «Афіша» і успішний журналіст пригадує, як вона знайшла свій шлях творіння – творчості.

«Я познайомилась з Михайлом, закинула все, малювання картин, писання матеріалів журналістську роботу. Тому що глина це такий матеріал, який витискає з життя все. Настільки цікаво ліпити і постійно в цьому стані знаходитись, саме творіння з глини, що все інше просто губиться», – розповідає Юлія.

За словами Михайла, у Юлії яскравий стиль і все що вона пише чи створює можна ідентифікувати як роботу саме Юлії Гушул. Сам Михайло Діденко займається гончарством іще з дитинства. Починав школярем, тоді іще в «Будинку Піонерів», теперішньому «Палаці дітей та юнацтва» в гуртку кераміки та гончарства. Не покинув захоплення і після вступу у Вінницькій національний технічний університет, згодом зголосився на пропозицію вести гурток у Міському палаці дітей та юнацтва імені Л. Ратушної, де і працює по тепер.

«У вільний час ліпив, відвідував якісь виставки, спілкувався з майстрами тому що моєю вчителькою є Вікторія Ніколаєва, вона є народним майстром. В мене немає академічної освіти і в моїх вчителів немає академічної освіти, а вона як би є ученицею Філінської, Луцишина, тобто я став спадкоємцем таких напрямків народних гончарів», – згадує початок творчого шляху, який перетворився на життєве призначення, Михайло.

Далі, про відродження традиційних напрямків гончарства, про творчі надбання та плани неймовірно талановитої родини дивіться відео.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я