Уже кілька місяців у межах Вінниці розчищають дно річки Південний Буг. Проект має на меті покращити санітарний стан річки та її гідрологічний баланс, що позитивно вплине на якість питної води. Наразі п’ять земснарядів працюють на ділянці від «клеверного» містка в напрямку школи №29. Уже підняли з дна річки 67 тис. кубів намулу, повідомляє Вінницька міська рада.

Очищення русла річки Південний Буг – нині один з ключових пріоритетів міської влади. Для чого в минулі роки за кошти міського бюджету було придбано 2 земснаряди та баржу.  Очищатимуть водойму у кілька етапів. Перший – ділянка між мостовим переходом об’їзної дороги та районом 29-ї школи. Довжина ділянки становить 3080 м. Другий – між районом 29-ї школи та островом Кемпа. Довжина цієї ділянки складає 3400 м. Третій етап розчистки розташований в межах між островом Кемпа та греблею Сабарівської ГЕС. Довжина ділянки – 6900 м. Очищують спецтехнікою дно ріки на глибину понад 2 м. 

«За останні місяць ми підсилили роботу технікою – над розчисткою почали працювати ще додатково два земснаряди, одна баржа та екскаватор з подовженою стрілою для того, щоб не зупиняти роботу земснарядів і був безперервний цикл. Ми вже вичистили 67 тисяч кубів намулу. На спеціальних майданчиках ми його сушимо кілька тижнів, після чого будемо вивозити на полігон. Зараз працює п’ять земснарядів. В день підіймають по 5- 6 тисяч кубів ґрунту. На важких ґрунтах, де вже не можуть справитися земснаряди, застосовується екскаватор-амфібія з баржею.  Він ковшем дістає ґрунт і грузить його на баржу. Це унікальна баржа для України, виготовлена по спецзамовленню і працює як самосвал», – розповів керівник підприємства ТОВ «ПМК КИЇВ»  Вадим Білоконь. 

Над очисткою техніки працюють як земснаряди, придбані за кошти міського бюджету, та і орендовані підприємством-підрядником. Очільник міста Сергій Моргунов зазначив, що це досить дороговартісний проект, тому розрахований він на кілька років. Наразі роботи проводять виключно за кошти бюджету Вінницької ОТГ. 

Заступник директора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк зазначив, що загалом в межах міста Вінниці планується розчистити 13 км 380 м русла Південного Бугу. Загалом проектом передбачено підняти з дна 345 тис. м3 намулу.

Попередня публікаціяУ Вінниці затримали двох донеччан що намагались підірвати банкомат
Наступна публікаціяНа Вінниччині намолотили перший мільйон тон зерна

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я