Власники та землекористувачі Вінниччини спрямували до місцевих бюджетів майже 395,5 млн гривень.

У січні-червні 2020 року власники та орендарі земельних ділянок регіону сплатили до місцевих бюджетів Вінниччини 395 млн 542,4 тис. грн плати за землю. Про це інформує в.о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Олег Мартинюк.

Посадовець наголошує, що реальна сплата перевищила очікувані надходження цього платежу. Відтак місцеві скарбниці отримали у своє розпорядження додаткові 6 млн 227,2 тис. грн.

Загалом внесок юридичних осіб, які у своїй господарській діяльності використовують землю, склав 336 млн 71,3 тис. грн. Фізичні особи упродовж першого півріччя сплатили 59 млн 471,2 тис. грн плати за землю.

Нагадаємо, що згідно із нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

При цьому юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня 2019 року та подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок.

Нарахування ж фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. 

При цьому платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо  розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки податку або нарахованої суми податку.

Після чого, у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним), повідомляє сектор комунікацій ГУ ДПС у Вінницькій області.

Попередня публікаціяНа Вінниччині у затриманих за крадіжку чоловіків знайшли пістолет та наркотики
Наступна публікаціяУ Вінницькій області аудитори знайшли порушень у закупівлях на 540 мільйонів гривень

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я