Home Новини У Вінниці стартувала ініціатива «Кидай сміття в урну – зроби місто чистішим»

У Вінниці стартувала ініціатива «Кидай сміття в урну – зроби місто чистішим»

0
У Вінниці стартувала ініціатива «Кидай сміття в урну – зроби місто чистішим»

В багатьох мікрорайонах Вінниці бракує смітників біля тротуарних доріжок та в дворах багатоповерхівок. Інколи цю проблему вирішують жильці які ставлять старе відро поблизу лавок чи під’їзду. Але тепер у місті вирішили покращити ситуацію за допомогою програми співфінансування і під час капремонту дворів встановлюватимуть урни.

За словами директора Департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Романа Фурмана, під час проведення капремонту прибудинкової території, людям пропонуватимуть встановити урни на умовах співфінансування. Зокрема, з міського бюджету йде 70%, а мешканці платять 30%.

«Облаштування урн у дворах багатоповерхівок –  чудова ідея. Вона на часі і матиме гарні відгуки. Це допомагає створити комфортні умови для співвласників багатоповерхівок. Також зверну увагу на те, що мешканці не повинні використовували урни замість контейнерів для побутових відходів. В деяких дворах урни відсутні через відмову самих мешканців. Як правило, ставимо урни біля лавочок у зонах відпочинку. ­­ Водночас мешканці можуть за власний рахунок або через управлінську компанію їх облаштувати», – каже Роман Фурман.

Головна мета проекту «Кидай сміття в урну – зроби наше місто чистішим!» – виховна.

«Важливо, щоб вінничани не лише відчули себе частиною великого колективу, але й перейняли неприязне відношення до тих, хто не доносить сміття до урни. Тоді зауваження тим, хто смітить, робитиме переважна більшість. В цілому все це сприятиме тому, що наш мікрорайон стане чистішим», – наголосив ініціатор проекту Вадим Кудіяров.