У Вінниці мерія стала найпрозорішою мерією України. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

ТОПове всеукраїнське інтернет-видання «OBOZREVATEL» склало і оприлюднило антикорупційний рейтинг міських голів кілька десятків найбільших міст країни. Місцеву владу (і насамперед роботу голів обласних центрів), оцінили за десятками критеріїв. За його результатами найвищі оцінки отримав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Окрім мера Вінниці до п’ятірки найкращих також увійшли міські голови Тернополя (Сергій Надал), Львова (Андрій Садовий), Житомира (Сергій Сухомлин) та Хмельницького (Олександр Семчишин). https://u.to/UHz-GA

При складанні рейтингу OBOZREVATEL враховував як прозорість розподілу бюджету, так і суб’єктивні оцінки (розслідування проти міських чиновників у ЗМІ, скарги та оцінки городян, які читачі надсилали на пошту видання, задеклароване майно і обґрунтованість рівня життя тощо).

Серед критеріїв формування рейтингу зокрема враховувалось:

  •  чи є кримінальні провадження проти місцевих чиновників;
  •  чи публікуються звіти про виконання бюджету й розподілу бюджетних коштів;
  •  як проводяться відкриті конкурси на офіційні закупівлі (DOZORRO тощо);
  •  чи ухвалено рішення про проведення допорогових торгів;
  •  чи ухвалено бюджетний регламент і за якою процедурою затверджують бюджет;
  •  чи допускають журналістів і представників громадськості на комісії, на яких ухвалюють фінансові рішення;
  •  чи опублікував міський голова свою декларацію у встановлені законом терміни й наскільки його доходи відповідають рівню життя;
  •  як роботу мерів оцінюють незалежні антикорупційні організації та експертне середовище.

Нагадаємо, ще у 2009 році виконавчі органи Вінницької міської ради вперше пройшли аудит відповідно до міжнародної системи стандарту якості ISO, що було підтверджено відповідним сертифікатом. З того часу двічі на рік у муніципалітеті Вінницької міської ОТГ відбувається внутрішній аудит та атестація на відповідність вимогам стандартів ISO системи управління якістю, протидії корупційним загрозам та інформаційної безпеки.

У 2019 році за результатами аудитів виконавчі органи міської ради вкотре підтвердили сертифікат відповідності повноважень органу місцевого самоврядування міжнародному стандарту EN ISO 9001:2008, який діятиме до 29 липня 2022 року https://u.to/1Hz-GA

У 2018 році за результатами національного рейтингу «Індекс прозорості місцевих бюджетів», сформованого ГО «Регіональний аналітичний центр» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», – Вінниця увійшла до ТОП-5 найкращих міст країни за прозорістю бюджету громади https://u.to/-Xz-GA .

Також у 2018 та 2019 роках Вінниця посіла І місце у Рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України від українського представництва міжнародної антикорупційної організації Transparency International https://u.to/Fn3-GA .

Попередня публікаціяУ Вінниці в аеропорту відбувся концерт гурту «Без обмежень». ФОТО
Наступна публікаціяНа Вінниччині рятувальники ліквідували загоряння закинутої ферми

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я